romea - logo
25. června 2019 (úterý)
svátek má Ivan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Německá policie zasahovala proti pravicovým a islámským extremistům

11.4.2019 12:06
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr

Německá policie včera zasahovala proti extremistům. V devíti spolkových zemích  prohledala na 90 objektů islamistické sítě. Zároveň ve čtyřech východoněmeckých zemích provedla razie zaměřené proti pravicovým extremistům.

Na raziích proti islamistům se podle agentury DPA podílelo 800 policistů a těžiště akce bylo ve spolkových zemích Severní Porýní-Vestfálsko a Bavorsko. Úřady identifikovaly jádrovou skupinu 15 aktivistů.

Německé ministerstvo vnitra sdělilo, že razie se uskutečnily v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Berlíně, Hamburku, Hesensku, Dolním Sasku, Severním Porýní-Vestfálsku, Porýní-Falci a Šlesvicku-Holštýnsku. Prohledány byly prostory spolků, soukromé byty i obchody. Zadržen nikdo nebyl.

Podle bezpečnostních kruhů jen v Severním Porýní-Vestfálsku podezřelé spolky v posledních letech přijaly více než 12 milionů eur (přes 307 milionů korun).

Na špici sítě jsou podle ministerstva vnitra spolky World-Wide-Resistance-Help se sídlem v porýnském městě Neuss a Ansaar International se sídlem v Düsseldorfu. Mezi členy obou organizací existují částečně blízké příbuzenské vztahy.

Úřady na základě dosavadního stavu vyšetřování předpokládají, že organizace lze přiřadit k extremistickému prostředí. Úřady identifikovaly jádrovou skupinu 15 aktivistů, kteří jsou podezřelí z finanční a propagandistické podpory radikálního palestinského hnutí Hamás. Evropská unie, USA a Izrael přitom islamistické hnutí, které ovládá Pásmo Gazy, považují za teroristickou organizaci.

Těžiště akce zaměřené proti pravicovým extremistům bylo v druhém největším městě Braniborska Chotěbuzi (Cottbus), informovala agentura DPA.

Policie se včerejší velkou razií pokusila rozbít sítě pravicových extremistů. V Braniborsku, Berlíně, Meklenbursku-Předním Pomořansku a Sasku bylo prohledáno dohromady více než 30 objektů, včetně bytů, firemních prostor a kanceláří. Akce byla zaměřena na scénu fotbalových chuligánů a bojových sportů.

Úřady mají podezření na vytvoření zločinného sdružení a v hledáčku mají 20 osob. Za baštu pravicového extremismu v Braniborsku je považována Chotěbuz a okolí, kde žije podle úřadů kolem 400 přívrženců krajní pravice.

Přečteno: 401x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo