romea - logo
8. prosince 2019 (neděle)
svátek má Květoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Německá policie zasahovala proti pravicovým a islámským extremistům

11.4.2019 12:06
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr

Německá policie včera zasahovala proti extremistům. V devíti spolkových zemích  prohledala na 90 objektů islamistické sítě. Zároveň ve čtyřech východoněmeckých zemích provedla razie zaměřené proti pravicovým extremistům.

Na raziích proti islamistům se podle agentury DPA podílelo 800 policistů a těžiště akce bylo ve spolkových zemích Severní Porýní-Vestfálsko a Bavorsko. Úřady identifikovaly jádrovou skupinu 15 aktivistů.

Německé ministerstvo vnitra sdělilo, že razie se uskutečnily v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Berlíně, Hamburku, Hesensku, Dolním Sasku, Severním Porýní-Vestfálsku, Porýní-Falci a Šlesvicku-Holštýnsku. Prohledány byly prostory spolků, soukromé byty i obchody. Zadržen nikdo nebyl.

Podle bezpečnostních kruhů jen v Severním Porýní-Vestfálsku podezřelé spolky v posledních letech přijaly více než 12 milionů eur (přes 307 milionů korun).

Na špici sítě jsou podle ministerstva vnitra spolky World-Wide-Resistance-Help se sídlem v porýnském městě Neuss a Ansaar International se sídlem v Düsseldorfu. Mezi členy obou organizací existují částečně blízké příbuzenské vztahy.

Úřady na základě dosavadního stavu vyšetřování předpokládají, že organizace lze přiřadit k extremistickému prostředí. Úřady identifikovaly jádrovou skupinu 15 aktivistů, kteří jsou podezřelí z finanční a propagandistické podpory radikálního palestinského hnutí Hamás. Evropská unie, USA a Izrael přitom islamistické hnutí, které ovládá Pásmo Gazy, považují za teroristickou organizaci.

Těžiště akce zaměřené proti pravicovým extremistům bylo v druhém největším městě Braniborska Chotěbuzi (Cottbus), informovala agentura DPA.

Policie se včerejší velkou razií pokusila rozbít sítě pravicových extremistů. V Braniborsku, Berlíně, Meklenbursku-Předním Pomořansku a Sasku bylo prohledáno dohromady více než 30 objektů, včetně bytů, firemních prostor a kanceláří. Akce byla zaměřena na scénu fotbalových chuligánů a bojových sportů.

Úřady mají podezření na vytvoření zločinného sdružení a v hledáčku mají 20 osob. Za baštu pravicového extremismu v Braniborsku je považována Chotěbuz a okolí, kde žije podle úřadů kolem 400 přívrženců krajní pravice.

Přečteno: 420x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo