romea - logo
22. září 2019 (neděle)
svátek má Darina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neonacistický web má problémy kvůli urážkám zabité ženy v USA

15.8.2017 9:06
Neonacistický web Daily Stormer ovládli 14. 8. 2017 hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili
Neonacistický web Daily Stormer ovládli 14. 8. 2017 hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili "konec nenávisti". (FOTO: Romea.cz)

Americký neonacistický web Daily Stormer má problémy poté, co urážel ženu zabitou při sobotních protestech proti akcím bělošských rasistů v americkém Charlottesville. Správce webových domén GoDaddy mu vypověděl smlouvu a registraci vzápětí zrušila i firma Google, kam byla doména následně převedena. Stránky Daily Stormeru navíc načas ovládli hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili "konec nenávisti".

Dvaatřicetiletá obhájkyně práv menšin Heather Heyerová zemřela poté, co do ní najel vůz bělošského radikála během sobotního protestu v Charlottesville. Auto řízené dvacetiletým mladíkem Jamesem Alexem Fieldsem, který čelí obvinění z vraždy, zranilo dalších 19 lidí.

Zakladatel neonacistických stránek Andrew Anglin po smrti Heyerové napsal, že "většina lidí je ráda, že je mrtvá" a že byla "odpad společnosti", a v souvislosti s označením mrtvé použil vulgárních výrazů.

Pobouřené reakce na sociálních sítích přiměly k ráznému kroku vedení americké společnosti GoDaddy, jedné z největších firem spravujících internetové domény. "Vzhledem k tomu, že poslední článek Daily Stormeru následuje v bezprostřední návaznosti na násilný čin, může podle nás podnítit k dalšímu násilí, což porušuje naše podmínky," odůvodnil rozvázání smlouvy podle listu The Washington Post mluvčí GoDaddy Dan Race.

Firma byla přitom již dříve vyzývána, aby neposkytovala platformu k šíření rasistických názorů kvůli několika předchozím kritizovaným příspěvkům Daily Stormeru, vždy se však odvolala na první dodatek americké ústavy o ochraně svobody slova.

Podle médií jsou u GoDaddy registrovány i další krajně pravicové weby, neboť zdaleka ne všichni správci domén šíření podobných názorů tolerují.

Daily Stormer se po zrušení smlouvy ze strany GoDaddy registroval u společnosti Google. Její mluvčí ale zanedlouho oznámil, že registraci neonacistického webu firma zrušila kvůli porušení podmínek užívání.

Během dneška se na stránkách Daily Stormer objevila zmínka, že je ovládli hackeři hlásící se ke skupině Anonymous. "Konec nenávisti: Daily Stormer je nyní pod kontrolou Anonymous," hlásal titulek. "Daily Stormer a Andrew Anglin příliš dlouho na těchto stránkách šířili nechutnou nenávist," dodali hackeři, kteří svou aktivitu přímo zdůvodnili jako reakci na urážky Heyerové.

Anglinovi vzkázali, že zveřejní podrobnosti o místě jeho pobytu, které je údajně v Nigérii, a že pošlou své "spojence v Lagosu, aby ho poctili osobní návštěvou".

Přečteno: 886x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, USA, Nenávist, Rasismus, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo