romea - logo
23. září 2020 (středa)
svátek má Berta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacistický web má problémy kvůli urážkám zabité ženy v USA

15.8.2017 9:06
Neonacistický web Daily Stormer ovládli 14. 8. 2017 hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili
Neonacistický web Daily Stormer ovládli 14. 8. 2017 hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili "konec nenávisti". (FOTO: Romea.cz)

Americký neonacistický web Daily Stormer má problémy poté, co urážel ženu zabitou při sobotních protestech proti akcím bělošských rasistů v americkém Charlottesville. Správce webových domén GoDaddy mu vypověděl smlouvu a registraci vzápětí zrušila i firma Google, kam byla doména následně převedena. Stránky Daily Stormeru navíc načas ovládli hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili "konec nenávisti".

Dvaatřicetiletá obhájkyně práv menšin Heather Heyerová zemřela poté, co do ní najel vůz bělošského radikála během sobotního protestu v Charlottesville. Auto řízené dvacetiletým mladíkem Jamesem Alexem Fieldsem, který čelí obvinění z vraždy, zranilo dalších 19 lidí.

Zakladatel neonacistických stránek Andrew Anglin po smrti Heyerové napsal, že "většina lidí je ráda, že je mrtvá" a že byla "odpad společnosti", a v souvislosti s označením mrtvé použil vulgárních výrazů.

Pobouřené reakce na sociálních sítích přiměly k ráznému kroku vedení americké společnosti GoDaddy, jedné z největších firem spravujících internetové domény. "Vzhledem k tomu, že poslední článek Daily Stormeru následuje v bezprostřední návaznosti na násilný čin, může podle nás podnítit k dalšímu násilí, což porušuje naše podmínky," odůvodnil rozvázání smlouvy podle listu The Washington Post mluvčí GoDaddy Dan Race.

Firma byla přitom již dříve vyzývána, aby neposkytovala platformu k šíření rasistických názorů kvůli několika předchozím kritizovaným příspěvkům Daily Stormeru, vždy se však odvolala na první dodatek americké ústavy o ochraně svobody slova.

Podle médií jsou u GoDaddy registrovány i další krajně pravicové weby, neboť zdaleka ne všichni správci domén šíření podobných názorů tolerují.

Daily Stormer se po zrušení smlouvy ze strany GoDaddy registroval u společnosti Google. Její mluvčí ale zanedlouho oznámil, že registraci neonacistického webu firma zrušila kvůli porušení podmínek užívání.

Během dneška se na stránkách Daily Stormer objevila zmínka, že je ovládli hackeři hlásící se ke skupině Anonymous. "Konec nenávisti: Daily Stormer je nyní pod kontrolou Anonymous," hlásal titulek. "Daily Stormer a Andrew Anglin příliš dlouho na těchto stránkách šířili nechutnou nenávist," dodali hackeři, kteří svou aktivitu přímo zdůvodnili jako reakci na urážky Heyerové.

Anglinovi vzkázali, že zveřejní podrobnosti o místě jeho pobytu, které je údajně v Nigérii, a že pošlou své "spojence v Lagosu, aby ho poctili osobní návštěvou".

Přečteno: 908x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, USA, Nenávist, Rasismus, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo