romea - logo
9. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Vratislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neonacistický web má problémy kvůli urážkám zabité ženy v USA

15.8.2017 9:06
Neonacistický web Daily Stormer ovládli 14. 8. 2017 hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili
Neonacistický web Daily Stormer ovládli 14. 8. 2017 hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili "konec nenávisti". (FOTO: Romea.cz)

Americký neonacistický web Daily Stormer má problémy poté, co urážel ženu zabitou při sobotních protestech proti akcím bělošských rasistů v americkém Charlottesville. Správce webových domén GoDaddy mu vypověděl smlouvu a registraci vzápětí zrušila i firma Google, kam byla doména následně převedena. Stránky Daily Stormeru navíc načas ovládli hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili "konec nenávisti".

Dvaatřicetiletá obhájkyně práv menšin Heather Heyerová zemřela poté, co do ní najel vůz bělošského radikála během sobotního protestu v Charlottesville. Auto řízené dvacetiletým mladíkem Jamesem Alexem Fieldsem, který čelí obvinění z vraždy, zranilo dalších 19 lidí.

Zakladatel neonacistických stránek Andrew Anglin po smrti Heyerové napsal, že "většina lidí je ráda, že je mrtvá" a že byla "odpad společnosti", a v souvislosti s označením mrtvé použil vulgárních výrazů.

Pobouřené reakce na sociálních sítích přiměly k ráznému kroku vedení americké společnosti GoDaddy, jedné z největších firem spravujících internetové domény. "Vzhledem k tomu, že poslední článek Daily Stormeru následuje v bezprostřední návaznosti na násilný čin, může podle nás podnítit k dalšímu násilí, což porušuje naše podmínky," odůvodnil rozvázání smlouvy podle listu The Washington Post mluvčí GoDaddy Dan Race.

Firma byla přitom již dříve vyzývána, aby neposkytovala platformu k šíření rasistických názorů kvůli několika předchozím kritizovaným příspěvkům Daily Stormeru, vždy se však odvolala na první dodatek americké ústavy o ochraně svobody slova.

Podle médií jsou u GoDaddy registrovány i další krajně pravicové weby, neboť zdaleka ne všichni správci domén šíření podobných názorů tolerují.

Daily Stormer se po zrušení smlouvy ze strany GoDaddy registroval u společnosti Google. Její mluvčí ale zanedlouho oznámil, že registraci neonacistického webu firma zrušila kvůli porušení podmínek užívání.

Během dneška se na stránkách Daily Stormer objevila zmínka, že je ovládli hackeři hlásící se ke skupině Anonymous. "Konec nenávisti: Daily Stormer je nyní pod kontrolou Anonymous," hlásal titulek. "Daily Stormer a Andrew Anglin příliš dlouho na těchto stránkách šířili nechutnou nenávist," dodali hackeři, kteří svou aktivitu přímo zdůvodnili jako reakci na urážky Heyerové.

Anglinovi vzkázali, že zveřejní podrobnosti o místě jeho pobytu, které je údajně v Nigérii, a že pošlou své "spojence v Lagosu, aby ho poctili osobní návštěvou".

Přečteno: 891x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, USA, Nenávist, Rasismus, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo