romea - logo
30. března 2020 (pondělí)
svátek má Arnošt
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neonacistický web má problémy kvůli urážkám zabité ženy v USA

15.8.2017 9:06
Neonacistický web Daily Stormer ovládli 14. 8. 2017 hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili
Neonacistický web Daily Stormer ovládli 14. 8. 2017 hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili "konec nenávisti". (FOTO: Romea.cz)

Americký neonacistický web Daily Stormer má problémy poté, co urážel ženu zabitou při sobotních protestech proti akcím bělošských rasistů v americkém Charlottesville. Správce webových domén GoDaddy mu vypověděl smlouvu a registraci vzápětí zrušila i firma Google, kam byla doména následně převedena. Stránky Daily Stormeru navíc načas ovládli hackeři údajně spojení s mezinárodní skupinou Anonymous, kteří na nich vyhlásili "konec nenávisti".

Dvaatřicetiletá obhájkyně práv menšin Heather Heyerová zemřela poté, co do ní najel vůz bělošského radikála během sobotního protestu v Charlottesville. Auto řízené dvacetiletým mladíkem Jamesem Alexem Fieldsem, který čelí obvinění z vraždy, zranilo dalších 19 lidí.

Zakladatel neonacistických stránek Andrew Anglin po smrti Heyerové napsal, že "většina lidí je ráda, že je mrtvá" a že byla "odpad společnosti", a v souvislosti s označením mrtvé použil vulgárních výrazů.

Pobouřené reakce na sociálních sítích přiměly k ráznému kroku vedení americké společnosti GoDaddy, jedné z největších firem spravujících internetové domény. "Vzhledem k tomu, že poslední článek Daily Stormeru následuje v bezprostřední návaznosti na násilný čin, může podle nás podnítit k dalšímu násilí, což porušuje naše podmínky," odůvodnil rozvázání smlouvy podle listu The Washington Post mluvčí GoDaddy Dan Race.

Firma byla přitom již dříve vyzývána, aby neposkytovala platformu k šíření rasistických názorů kvůli několika předchozím kritizovaným příspěvkům Daily Stormeru, vždy se však odvolala na první dodatek americké ústavy o ochraně svobody slova.

Podle médií jsou u GoDaddy registrovány i další krajně pravicové weby, neboť zdaleka ne všichni správci domén šíření podobných názorů tolerují.

Daily Stormer se po zrušení smlouvy ze strany GoDaddy registroval u společnosti Google. Její mluvčí ale zanedlouho oznámil, že registraci neonacistického webu firma zrušila kvůli porušení podmínek užívání.

Během dneška se na stránkách Daily Stormer objevila zmínka, že je ovládli hackeři hlásící se ke skupině Anonymous. "Konec nenávisti: Daily Stormer je nyní pod kontrolou Anonymous," hlásal titulek. "Daily Stormer a Andrew Anglin příliš dlouho na těchto stránkách šířili nechutnou nenávist," dodali hackeři, kteří svou aktivitu přímo zdůvodnili jako reakci na urážky Heyerové.

Anglinovi vzkázali, že zveřejní podrobnosti o místě jeho pobytu, které je údajně v Nigérii, a že pošlou své "spojence v Lagosu, aby ho poctili osobní návštěvou".

Přečteno: 899x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, USA, Nenávist, Rasismus, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo