romea - logo
24. října 2021 (neděle)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neziskovky v Berlíně: Jak bojovat proti nenávisti, jak učit o romském a židovském holocaustu?

5.4.2017 23:09
Catalina Olteanu připravuje 4. 4. 2017 v berlínském komunitním centru Wannsee Forum prezentaci vzdělávacího projektu, který uskutečnili v Rumunsku (FOTO: Romea.cz)
Catalina Olteanu připravuje 4. 4. 2017 v berlínském komunitním centru Wannsee Forum prezentaci vzdělávacího projektu, který uskutečnili v Rumunsku (FOTO: Romea.cz)

Jak do škol přinášet téma romského a židovského holocaustu? Jak reagovat na hate speech na sociálních sítích? Jak vzdělávat učitele v problematice diskriminace a rasové nenávisti? V berlínském komunitním centru Wannsee Forum se od pondělí konalo setkání zástupců neziskových a vládních organizací ze střední a východní Evropy, jejichž projekty byly podpořeny německou nadací EVZ. Mezi účastníky byli i zástupci organizace ROMEA.

Koordinátoři projektů uskutečněných v osmi evropských zemích (Litva, Rusko, Ukrajina, Polsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko a Nizozemmí) během prezentací a worskhopů sdíleli své zkušenosti z jejich realizace. Pozvaní účastníci se shodli, že mají společné téma, avšak jeho realizace je podmíněna odlišnými podmínkami zemí, ve kterých žijí, je proto nutné volit odlišný přístup.

Ve středu proběhlo závěrečné shrnutí zkušeností, které si účastníci ze setkání odnesou. Szilvia Szénási a Katalina Olteanu z romských organizací v Maďarsku a Rumunsku se například shodly, že situace Romů je bohužel ve všech zemích stále vážná. "Opravdu mě trápí, že všichni řešíme to samé. Je jedno z jaké pocházíme země, míra anticiganismu je všude neúnosná. Je důležité spojit síly a učit se od sebe navzájem, jak situaci ve společnosti změnit," uvedla pro server Romea.cz Szénási.

Gwendolyn Albert a Lenka Jandáková z organizace ROMEA v Berlíně informovaly o aktivitách zpravodajského serveru Romea.cz, především pak oblast zabývající se mediálním watchdogem, protiromskými hoaxy a vzděláváním v oblasti mediální gramotnosti.

Přečteno: 766x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nenávist, Konference, Německo, BerlínHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo