romea - logo
15. září 2019 (neděle)
svátek má Jolana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nový Trumpův poradce Bannon je podle demokratů rasista

15.11.2016 9:35
Zdroj: Repro Youtube
Zdroj: Repro Youtube

Vedení americké Demokratické strany ohromilo jmenování Stephena Bannona strategickým poradcem nového prezidenta Donalda Trumpa. Šéf ultrakonzervativního webu Breitbart News podle agentury Reuters udělal ze svého informačního portálu tribunu neonacistů, bílých rasistů a antisemitů. Podle demokratů Bannona podporuje rasistická organizace Ku Klux Klan.

"Je snadné pochopit, proč Ku Klux Klan považuje Trumpa za svého šampiona, když Trump jednoho z hlavních propagátorů bělošské nadřazenosti jmenuje svým hlavním poradcem," prohlásil mluvčí šéfa demokratů v Senátu Harryho Reida.

Podle demokratického poslance Adama Schiffa není výběr Bannona překvapivý, ale je alarmující. "Jeho ultrapravicové, protižidovské a sexistické názory do Bílého domu nepatří," napsal Schiff na twitteru.

Bannon, bývalý bankéř firmy Goldman Sachs, vedl se svým webem tažení proti republikánskému establishmentu a popudil proti sobě mnoho veteránů republikánské politiky. Jeho nepřítelem je i republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, na nějž Bannon na svém webu nepřestává útočit.

Podle republikánského stratéga Johna Weavera zosobňuje Bannon rasistickou, fašistickou extrémní pravici vstupující do Bílého domu. "Měj se na pozoru, Ameriko," napsal Weaver na twitteru.

Přečteno: 775x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ku Klux Klan, Donald Trump, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo