romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nový Trumpův poradce Bannon je podle demokratů rasista

15.11.2016 9:35
Zdroj: Repro Youtube
Zdroj: Repro Youtube

Vedení americké Demokratické strany ohromilo jmenování Stephena Bannona strategickým poradcem nového prezidenta Donalda Trumpa. Šéf ultrakonzervativního webu Breitbart News podle agentury Reuters udělal ze svého informačního portálu tribunu neonacistů, bílých rasistů a antisemitů. Podle demokratů Bannona podporuje rasistická organizace Ku Klux Klan.

"Je snadné pochopit, proč Ku Klux Klan považuje Trumpa za svého šampiona, když Trump jednoho z hlavních propagátorů bělošské nadřazenosti jmenuje svým hlavním poradcem," prohlásil mluvčí šéfa demokratů v Senátu Harryho Reida.

Podle demokratického poslance Adama Schiffa není výběr Bannona překvapivý, ale je alarmující. "Jeho ultrapravicové, protižidovské a sexistické názory do Bílého domu nepatří," napsal Schiff na twitteru.

Bannon, bývalý bankéř firmy Goldman Sachs, vedl se svým webem tažení proti republikánskému establishmentu a popudil proti sobě mnoho veteránů republikánské politiky. Jeho nepřítelem je i republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, na nějž Bannon na svém webu nepřestává útočit.

Podle republikánského stratéga Johna Weavera zosobňuje Bannon rasistickou, fašistickou extrémní pravici vstupující do Bílého domu. "Měj se na pozoru, Ameriko," napsal Weaver na twitteru.

Přečteno: 774x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ku Klux Klan, Donald Trump, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo