romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Odpůrci Kotleby zabránili v Levoči shromáždění extremistické ĽSNS

22.1.2020 15:10
Shromáždní proti extremistické ĽSNS v Levoči (FOTO: repro Facebook.com)
Shromáždní proti extremistické ĽSNS v Levoči (FOTO: repro Facebook.com)

Stovky lidí se včera shromáždily na náměstí před radnicí v Levoči na protest proti plánovanému mítinku Kotlebovy ĽSNS. Organizátoři ho v reakci na protesty z "bezpečnostních důvodů" nakonec zrušili. Protest svolala občanská iniciativa Levoča bez nenávisti. Informovala o tom slovenská média.

Shromáždění Lidové strany Naše Slovensko (ĽSNS) bylo ohlášeno na úterý 21. 1. v 16:00. Na stejný čas naplánovala protesty i občanská iniciativa Levoča bez nenávisti. Svůj nesouhlas s ĽSNS přišly vyjádřit přímo před podium stovky místních. "Fašisti běžte domů. My vás tu nechceme. My jsme tu doma," křičeli na kotlebovce obyvatelé Levoče a okolí.  Zaznívala i romská hudba.

"Jsem tady, protože jsem přesvědčená, že nestačí jen nadávat na situaci, ale je třeba i něco dělat. Tohle je náš demokratický způsob, jak se postavit a říct, že já s tímhle nesouhlasím, já chci tohle změnit. V žádném případě se neztotožňuji a podle mě je naprosto nepřijatelné souhlasit nebo nevšímat si situací a informací, které komunikuje Lidová strana Naše Slovensko. Není možné, aby v 21. století  svolali na náměstí shromáždění, kde by šířili takové nenávistné myšlenky a my se na to jen dívali," sdělila Dnes 24 Levočanka Štefánia.

"Nesouhlasím s tím, že se do popředí dostává strana, která propaguje fašizmus. Podle mě měla být ĽSNS dávno zrušená. Tato strana šíří nenávist," řekla serveru pro změnu Miriam ze Spišské Nové Vsi.

Prý z obav o svou bezpečnost nakonec organizátoři míting zrušili. "Na základě informací, že jsou tu zaplacení lidé, kteří jsou připraveni ublížit účastníkům a s ohledem na bezpečnost přítomných, rušíme mítink a odjíždíme pryč," vyhlásil těsně před plánovaným začátkem Milan Mazurek.

Přečteno: 1496x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Marian Kotleba, Extremismus, Neonacismus, FašismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo