romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Papež František se dnes v 16 hodin setká s Romy na sídlišti Luník IX v Košicích

14.9.2021 10:05

Setkání s Romy, s mládeží i účast na liturgii má dnes na programu papež František, který je od neděle na návštěvě Slovenska. Zmíněné akce absolvuje hlava katolické církve na východě země, v pondělí byla na různých setkáních v Bratislavě.

Dopoledne se papež zúčastní liturgie na veřejném prostranství v Prešově.

Odpoledne od 16 hodin má pak František, který prosazuje myšlenky solidarity a pomoci chudým, naplánováno setkání s Romy na sídlišti Luník IX ve druhém největším slovenském městě Košice. V minulosti se zmíněné sídliště dostávalo do pozornosti médií mimo jiné kvůli sociálním problémům tamního početného romského obyvatelstva.

Obyvatelé sídliště se na návštěvu připravují od ranních hodin a již také začal doprovodný program a to mší svatou u příležitosti svátku Povýšení svatého Kříže. Jak informovala Konference biskupů Slovenska, celebruje ji slovenský biskup působící v Ázerbájdžánu, salesián Vladimír Fekete. Kazatelem bude další salesián, don Jozef Luscoň.

V odpoledních hodinách vystoupí v rámci doprovodného programu Sbor z Luníku IX. Následovat bude duchovní pásmo, a to modlitba růžence se svědectvími, zpěvem a tancem. V rámci programu bude i videoprojekci o papeži Františkovi a blahoslavených Romech Emilio a Zefirínovi.

Hlavní program, tedy návštěva Svatého otce na sídlišti, bude na prostranství před salesiánské komunitním centrem v době od 16:00 do 16:30. Dvě hodiny před příjezdem papeže Františka bude sídliště uzavřeny.

V Košicích se papež sejde i s mládeží.

Papež přiletěl na návštěvu Slovenska v neděli. V pondělí se kromě jiného setkal s vrcholnými politiky země, s představiteli církve a na schůzce se zástupci židovské komunity odsoudil antisemitismus.

Slovenská návštěva hlavy katolické církve vyvrcholí ve středu mší v Šaštíně nedaleko hranic s Českem.

Přečteno: 1537x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Papež, Slovensko, Romové, setkání s RomyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo