romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Papež pozdravil a povzbudil maďarské Romy, kteří přijeli do Říma na svou národní pouť

Vatikán, 7.11.2013 13:54, (ROMEA)
Papež František (autor: Casa Rosada)
Papež František (autor: Casa Rosada)

Mezi pozdravy v různých jazycích v závěru generální audience papeže Františka se tuto středu vyskytla také maďarština. Papež pozdravil maďarské Romy, kteří přijeli do Říma na svou národní pouť.

„Přivezli jste s sebou kříž, který na tomto náměstí před deseti lety požehnal blahoslavený Jan Pavel II. Čerpejte nadále svou naději a sílu, jež jsou nezbytné pro apoštolát mezi vaším lidem, z Kristova kříže, který je znamením lásky, milosrdenství a smíření,“ řekl papež zástupcům romského etnika z Maďarska.

„Často jsme vyprahlí, lhostejní, odtažití, a místo abychom sdíleli bratrství, předáváme nevrlost, chlad a egoismus. A mohou naše církve růst nevrlostí, chladem a egoismem? Může tak růst celá církev? Nikoli, nevrlost, chlad a egoismus církvi nepřináší růst. Církev roste jedině láskou, která přichází z Ducha svatého. Pán nás zve, abychom se otevřeli společenství s Ním ve svátostech, v charismatech a v lásce, abychom důstojně žili svoje křesťanské povolání,“ uvedl mimo jiné také papež při své řeči k věřícím.

voj, server RadioVaticana.cz
Přečteno: 580x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Řím, Vatikán, Papež, MaďarskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo