romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pár, který se staral o blonďatou Romku Máriu, byl zproštěn obžaloby z únosu

12.11.2015 10:28
Christos Salis a jeho žena Eleftheria Dimopoulou s malou Máriou (FOTO: repro The Telegraph)
Christos Salis a jeho žena Eleftheria Dimopoulou s malou Máriou (FOTO: repro The Telegraph)

Řecký soud zprostil obžaloby z únosu romský pár, u kterého byla v roce 2013 nalezena blonďatá romská holčička Mária. Christos Salis a jeho žena Eleftheria Dimopoulou jsou stále stíháni pro klamání úřadů, protože tvrdili, že holčička je jejich dcera. Informovala o tom řecká agentura ANA.

Podle soudu ve městě Larisa není dostatek důkazů ke stíhání romského páru kvůli únosu dítěte.

Blonďatá Mária byla nalezena ve středním Řecku u romského páru a úřady pár začaly kvůli blonďatým vlasům a světlé kůži podezřívat, že dívka není jejich. Testy DNA nakonec ukázaly, že řecký pár se za její rodiče pouze vydával. Později se k překvapení všech zjistilo, že její matkou je Romka z Bulharska. Tehdy sedmiměsíční dívku v Řecku v roce 2009 rodiče opustili, protože neměli peníze na to, aby se o ni mohli dál starat. Řecký pár, který dívku čtyři roky vychovával, skončil ve vazbě.

Než se celý případ vysvětlil vypukla tehdy v Evropě hysterie a například v Irsku úřady neprávem odebraly děti romským rodičům, protože si myslely, že nejsou jejich biologickými potomky. Nedávno pak získala rodina blonďatého romského chlapce odškodné přes 1,6 milionu korun (60 tisíc Euro). V dalším přehmatu odebrala policie v Dublinu dalšímu romskému páru i sedmiletou blonďatou holčičku. Prý si nebyli jistí, že je opravdu jejich dcerou. I tady testy prokázaly opak a úřady děvče vrátily zpět do rodiny.

Přečteno: 672x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Řecko, hysterie, Média, Soud, Rasismus, IrskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo