romea - logo
22. června 2018 (pátek)
svátek má Pavla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pavel Telička je jako místopředseda Evropského parlamentu nově zodpovědný za lidská práva

13.12.2017 16:43
Pavel Telička (FOTO: https://www.telicka.eu)
Pavel Telička (FOTO: https://www.telicka.eu)

Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička dostal do svého portfólia další agendu. Nově se bude starat o oblast lidských práv. Ke změně kompetencí došlo během zasedání předsednictva Evropského parlamentu ve středu 13. prosince. Telička to oznámil na svých webových stránkách.

Po listopadovém zvolení tří nových místopředsedů Evropského parlamentu byla přerozdělena některá portfólia. Došlo rovněž ke změně kompetencí Pavla Teličky, který bude nyní zodpovědný také za lidská práva.

“Jsem rád, že se nám povedla tato výměna a mohu se v rámci svého portfólia věnovat právě oblasti lidských práv,” vysvětlil Telička, “na tuto problematiku jsem se ostatně zaměřoval již od počátku svého mandátu, nyní se však budu moci ve své činnosti opřít o pozici místopředsedy Evropského parlamentu.”

Telička se chce v rámci nově nabytých kompetencí zaměřit zejména na východní Evropu, Írán a částečně Latinskou Ameriku, především Kubu.

“Jedná se o oblasti, v nichž dochází k neustálému porušování lidských práv a svobod. Evropská unie musí být v této otázce pevná a neústupná. Nemůže slevovat ze svých základních hodnot,” dodal.

O oblast lidských práv se bude dělit s italským místopředsedou Fabiem Massimem Castaldem, jenž byl do předsednictva zvolen během doplňující volby 15. listopadu a soustředí se na jiné části světa. „Myslím si, že se budeme s Fabiem dobře doplňovat, umíme si vyjít vstříc,” poznamenal Telička.

Pavel Telička byl zvolen jedním z místopředsedů Evropského parlamentu v lednu 2017. Stal se tak součástí předsednictva, které rozhoduje o vnitřních organizačních záležitostech Parlamentu. Mandát získávají zvolení místopředsedové na dva a půl roku, ten Teličkův tudíž potrvá až do konce tohoto funkčního období - do května 2019. Do jeho místopředsednického portfólia spadá kromě lidských práv i oblast informatiky a telekomunikací, zastupování předsedy Evropského parlamentu v mnohostranných orgánech pro oblast bezpečnosti včetně NATO a OBSE, Akademie evropského práva v Trevíru a další. Jako člen několika pracovních skupin předsednictva Evropského parlamentu se podílí na řadě reformních kroků v oblasti financování a bezpečnosti.

Přečteno: 781x

Kam dál:

Štítky:  

Evropa, Evropská unie, Evropský parlament, Lidská právaHLAVNÍ ZPRÁVY

Předlice. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

V Předlicích začala likvidace skládky. Zapojili se místní obyvatelé, náklady platí město

20.6.2018 16:13
V ústecké čtvrti Předlice začal v úterý 6. června úklid skládky ve vnitrobloku několika soukromých domů. Odvoz odpadů finančně zajišťuje město, informuje radnice v tiskové zprávě na webu. Domy přilehlé ke skládce patří soukromým vlastníkům, žijí v nich chudí lidé, především Romové.
 celý článek

Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)

Gypsy Kings: Změnili jsme název, ale duše kapely je pořád stejná a naše hudba se nemění

20.6.2018 14:53
Koncertu předcházela změna názvu z původních Gipsy Kings na nové The Original Gypsies of Camargue kvůli právnickým tahanicím mezi zastupitelskými agenturami několika zakládajících členů. Na pražském koncertu vystoupili čtyři původní členové kapely: Patchaï Reyes, Canut Reyes, Paul Reyes a Chico Bouchikhi, které doprovodilo dalších jedenáct muzikantů.
 celý článek

Moldava nad Bodvou (FOTO: Repro SME.sk/MECEM)

Slovenský soud po kontroverzní policejní razii potrestal pouze Romy

20.6.2018 11:33
Pět let od kontroverzní policejní razie v romské lokalitě na východním Slovensku soud zatím nepravomocně potrestal dva ze šesti Romů obžalovaných z křivé výpovědi, při které nařkli policisty ze surového jednání. Upozornily na to nevládní organizace, podle kterých se tak ze zraněných stali pachatelé a stát případ nikdy nezávisle nevyšetřil. Slovenská ombudsmanka vybídla, aby z policejních akcí byly pořizovány kamerové záznamy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo