romea - logo
21. března 2018 (středa)
svátek má Radek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pavel Telička je jako místopředseda Evropského parlamentu nově zodpovědný za lidská práva

13.12.2017 16:43
Pavel Telička (FOTO: https://www.telicka.eu)
Pavel Telička (FOTO: https://www.telicka.eu)

 

Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička dostal do svého portfólia další agendu. Nově se bude starat o oblast lidských práv. Ke změně kompetencí došlo během zasedání předsednictva Evropského parlamentu ve středu 13. prosince. Telička to oznámil na svých webových stránkách.

Po listopadovém zvolení tří nových místopředsedů Evropského parlamentu byla přerozdělena některá portfólia. Došlo rovněž ke změně kompetencí Pavla Teličky, který bude nyní zodpovědný také za lidská práva.

“Jsem rád, že se nám povedla tato výměna a mohu se v rámci svého portfólia věnovat právě oblasti lidských práv,” vysvětlil Telička, “na tuto problematiku jsem se ostatně zaměřoval již od počátku svého mandátu, nyní se však budu moci ve své činnosti opřít o pozici místopředsedy Evropského parlamentu.”

Telička se chce v rámci nově nabytých kompetencí zaměřit zejména na východní Evropu, Írán a částečně Latinskou Ameriku, především Kubu.

“Jedná se o oblasti, v nichž dochází k neustálému porušování lidských práv a svobod. Evropská unie musí být v této otázce pevná a neústupná. Nemůže slevovat ze svých základních hodnot,” dodal.

O oblast lidských práv se bude dělit s italským místopředsedou Fabiem Massimem Castaldem, jenž byl do předsednictva zvolen během doplňující volby 15. listopadu a soustředí se na jiné části světa. „Myslím si, že se budeme s Fabiem dobře doplňovat, umíme si vyjít vstříc,” poznamenal Telička.

Pavel Telička byl zvolen jedním z místopředsedů Evropského parlamentu v lednu 2017. Stal se tak součástí předsednictva, které rozhoduje o vnitřních organizačních záležitostech Parlamentu. Mandát získávají zvolení místopředsedové na dva a půl roku, ten Teličkův tudíž potrvá až do konce tohoto funkčního období - do května 2019. Do jeho místopředsednického portfólia spadá kromě lidských práv i oblast informatiky a telekomunikací, zastupování předsedy Evropského parlamentu v mnohostranných orgánech pro oblast bezpečnosti včetně NATO a OBSE, Akademie evropského práva v Trevíru a další. Jako člen několika pracovních skupin předsednictva Evropského parlamentu se podílí na řadě reformních kroků v oblasti financování a bezpečnosti.

Přečteno: 764x

Kam dál:

Štítky:  

Evropa, Evropská unie, Evropský parlament, Lidská právaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vojtěch Pačan 17. 3. 2018 na demonstraci proti rasismu a šíření nenávisti na pražském Klárově (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM a FOTOGALERIE: Demonstrace proti rasismu a vyvolávání nenávisti. Lidé protestovali proti zpochybňování romského holokaustu

17.3.2018 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 14:30)
Proti rasismu, násilí a zpochybňování romského holocaustu demonstrovalo od 13 hodin v Praze na malostranském Klárově několik desítek Romů a dalších odpůrců šíření nenávisti. Kromě projevů byla přečtena jména obětí rasové násilí v České republice, zazněla romská hymna, kterou zahrála skupina Bengas.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

Zástupce ombudsmanky Křeček zaměnil obchodníky s chudobou a jejich oběti. Institut pro sociální inkluzi vyvrací jeho dezinformace

15.3.2018 14:48
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček upozornil na svém Facebooku na nekalé praktiky se sociálními dávkami v Sokolově. Ve svém vyjádření ovšem za obchodníky s chudobou označil ty, kteří jsou oběťmi těchto praktik - chudé rodiny. Stejně nesmyslně pak dokreslil své povídání o návštěvě Sokolova neexistujícím příkladem o pěstounské rodině, která prý od státu pobírá skoro sedmdesát tisíc korun. Dezinformace šířené Stanislavem Křečkem vyvrátil Institut pro sociální inkluzi (IPSI) na svém Facebooku.
 celý článek

Andrej Babiš (vpravo) v doprovodu senátora Jaroslava Doubravy (vlevo) spolu s ředitelem SBD Krušnohor Františkem Rybou, kteří oba prosluli rasistickými protiromskými výroky.

Některé výroky družstva Krušnohor na adresu Romů mohou být trestným činem, upozorňuje veřejná ochránkyně práv

15.3.2018 13:05
Veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou znepokojuje vyjadřování bytového družstva Krušnohor, které na Mostecku spravuje tisíce bytů, na adresu Romů. Poslala mu proto dopis s žádostí o nápravu.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo