romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Petr Torák: Situace ve Velké Británii se zhoršuje, desítky Romů se vrací do Čech

7.4.2020 19:30

“Vážně jsem s rodinou zvažoval alespoň na nějaký čas návrat do Čech, a to kvůli obavě z nákazy a nedostatečným opatřením Velké Británie. Protože ale nemáme vlastní byt v Čechách, kde bychom mohli být, nevíme, zda už nejsme nosiči nákazy a navíc bychom museli být u rodičů, zůstaneme raději v Anglii,“ říká v dnešním rozhovoru pro ROMEA TV Petr Torák, držitel Řádu britského impéria, ředitel organizace KOMPAS a bývalý policista.

„Teď je zásadní osvěta a práce, kterou v naší organizaci děláme. Desítky Romů ale Velkou Británii opouští,“ dodává Torák a v rozhovoru popisuje současnou situaci Anglie v boji s koronavirem, která se neustále zhoršuje.

“Jedni z mála, kdo tu v Peterborough nosí roušky, jsou čeští a slovenští Romové. Žije tu přes šest tisíc Romů, desítky z nich už se vrátily do Čech i na Slovensko a další je budou následovat, protože se tu situace zhoršuje,” vysvětluje v rozhovoru Torák. Jeho organizace se teď snaží Romy připravit na to, že je bude v domovských zemích čekat karanténa, protože řada z nich nemá představu o tom, co všechno to obnáší.

“Romové, kteří odsud odjíždějí, jsou lidé, kteří tady mají vybudované zázemí, pracují a jejich děti studují. Nejedná se o žádné pobírače dávek, na těch se tady dlouhodobě vyžít nedá,” přibližuje v rozhovoru Petr Torák

 Celý rozhovor můžete vidět na ROMEA TV dnes 7. dubna ve 21:00 hodin.

Přečteno: 2427x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Velká Británie, Zdraví, Česká republika, Slovensko, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo