romea - logo
2. června 2020 (úterý)
svátek má Jarmil
Loading
rozšířené vyhledávaní

Počet přicházejících uprchlíků do Německa se značně snížil

8.7.2016 22:00
Uprchlíci na hraničním přechodu. (FOTO: iniciativa Pomáháme lidem na útěku)
Uprchlíci na hraničním přechodu. (FOTO: iniciativa Pomáháme lidem na útěku)

V prvním pololetí letošního roku přišlo do Německa více než 220.000 migrantů. Uvedl to dnes ministr vnitra Thomas de Maizière. Oproti závěru loňského roku jde o značný pokles. Přes 200.000 migrantů tehdy přišlo do země jen během listopadu. Nejčastěji v Německu letos azyl hledali Syřané, Afghánci a Iráčané.

Celkem zaznamenaly německé úřady od počátku ledna do konce června 222.264 nově příchozích migrantů. Zdaleka nejvíce - 75.000 - jich přišlo hledat útočiště v Německu ze Sýrie. Další početné skupiny příchozích migrantů tvořily Afghánci (39.000) a Iráčané (38.000). O azyl do Německa přicházeli požádat ale také Íránci (9200) či občané Ruské federace (5400).

Oproti závěru loňského roku se jedná o značný pokles. Jen v posledním čtvrtletí roku přišlo do Německa 514.000 migrantů, za celý loňský rok jejich počet přesáhl jeden milion.

Za důvod snížení počtu nově příchozích de Maizière označil především uzavření takzvané balkánské stezky, po které loni do Evropy přišli statisíce migrantů z Blízkého východu a severní Afriky. Na počátku letošního roku ji ale Rakousko po dohodě se státy západního Balkánu uzavřelo. Za další důvod snížení počtu příchozích označil ministr uzavření dohody Evropské unie s Tureckem na konci letošního března.

"Vidíme, že opatření na německé i evropské úrovni fungují," řekl de Maizière. "Uprchlická krize není sice vyřešená, ale její řešení v Evropě i v Německu zdárně postupuje," dodal.

Odhad počtu příchozích migrantů pro zbytek letošního roku ministr vnitra udat nechtěl. Situace je podle něj totiž nadále příliš nestabilní.

Přečteno: 617x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, EU, Migrace, UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Badaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo