romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie v Paříži brutálně zbila při zatýkání čtrnáctiletého romského chlapce. Má přeraženou čelist a málem přišel o oko

11.6.2020 13:15
Čtrnáctiletý romský chlapec Gabriel Djordjevic, který byl brutálně zbit policií během zatýkání 26. května 2020. (Koláž: Romea.cz)
Čtrnáctiletý romský chlapec Gabriel Djordjevic, který byl brutálně zbit policií během zatýkání 26. května 2020. (Koláž: Romea.cz)

Před více než dvěma týdny byl v ulicích francouzského města Bondy policií napaden čtrnáctiletý romský chlapec Gabriel Djordjevic. Tento incident se odehrál jen o několik hodin poté, co byl v americkém městě Minneapolis při policejním zásahu zabit George Floyd. Chlapec utrpěl zlomeninu horní čelisti, měl několik zlomených zubů a poraněné oko, které mu zachránila operace. Rodina mladíka se rozhodla podat žalobu na policisty. Celý incident nyní policie prošetřuje.

V noci z 25. na 26. května chtěl Gabriel, spolu se svým kamarádem, ukrást skútr. Když si jich všimli policisté, hned je začali pronásledovat. "Byli celkem čtyři. Jeden z nich mi nasazoval pouta a klečel mi na ramenou. Policistka mi držela nohy, mezitím co mě vousatý policista kopl do obličeje," řekl Gabriel v rozhovoru pro server Loopsider a dodal, že si uvědomuje, že udělal hloupost, ale že to, co mu udělali policisté je hrozné.

Následoval převoz na policejní stanici v Bondy, odkud policisté zavolali matce mladíka a sdělili jí, že byl mladík zadržen za krádež skútru. Podle serveru telegraf volala několikrát matka mladíka na policejní služebnu a ptala se, jestli její syn neutrpěl nějaká zranění a jestli je v pořádku. Vždy jí bylo odpovězeno, že je v pořádku. O několik hodin později matce volali zaměstnanci nemocnice Jean Verdier v Bondy. Lékařská zpráva z nemocnice kam byl poté převezen naznačuje, že chlapec utrpěl zranění na lebce a obličeji. Utrpěl zlomeninu horní čelisti, měl několik zlomených zubů a také musel absolvovat operaci, která mu měla zachránit oko, které bylo po brutálním útoku zasaženo také.

Rodina mladíka podala trestní oznámení na policisty, kteří se tohoto brutálního útoku zúčastnili. "Byla bych raději, aby ho zatkli a poslali do vězení, než aby ho takto zmasakrovali," řekla matka pro server telegraf. V  pondělí, 1. června se v Bondy shromáždila stovka lidí, aby protestovala proti zásahu na mladého Roma.

Chlapec, podle rodiny, není po útoku stále v pořádku. "Kdykoliv se nají, okamžitě zvrací a je velmi neklidný. Požadujeme aby byla policie potrestána a požadujeme, aby byli policisté lépe vytrénováni," říká Gabrielův bratr Serif.

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner podle deníku The Guardian očekává, že se situací budou zabývat vnitřní vyšetřovatelé policie. Tvrdí také, že do budoucna budou muset mít policisté viditelně připevněné služební číslo a také budou muset využívat kamery, které mají na výstroji.

Přečteno: 3391x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Francie, Násilí, Rasismus, Útok, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo