romea - logo
24. října 2021 (neděle)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie vyloučila rasový motiv při útoku v Banské Štiavnici

18.4.2013 12:27
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Útok, který se odehrál v sobotu 6. dubna v Banské Štiavnici, neměl podle policie rasový motiv. Okolnosti se stále vyšetřují.

“Policie vyloučila rasový motiv útoku na čtyři mladé lidí v Banské Štiavnici, který se stal v sobotu 6. dubna“, uvedla pro SITA mluvčí banskobystrických policistů Jana Vrbická.

Šlo o vyprovokovanou bitvu, přesnější okolnosti incidentu jsou stále předmětem vyšetřování. Policie ve věci eviduje tři trestní oznámení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví až výtržnictví. Jak řekla dále Vrbická, podezření se stále ověřují.

Před diskotékou Pražovňa v Banské Štiavnici napadla skupina 15ti až 20ti vyholených mužů dva Gruzínce, jednoho českého Roma a jeho slovenskou přítelkyni.

Čecha Pavla zbili tak, že upadl dvakrát do bezvědomí a jeho přítelkyni z Banské Štiavnice zlomili nos. Mladíci z Gruzie zvažovali, že budou informovat o incidentu své ambasády. Gruzínci jsou účastníky mezinárodního programu Evropské unie.

Dobrovolníci tehdy nedovedli s absolutní jistotou říci, zda byl útok motivován rasově. Brutalitu útoku podle nich způsobilo právě to, že jsou cizinci.

Podle informací serveru Sme.sk působí skupina násilníků v Banské Štiavnici už déle. Napadení některé případy ani neohlašují policii, buď ze strachu, nebo proto, že jako jednotlivci nemají svědky. Pokud napadení ohlásí, členové skupiny podají trestní oznámení také, ale s opačným popisem události.

bau, SITA, Sme.sk
Přečteno: 942x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Banská Štiavnica, útok, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo