romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie vyloučila rasový motiv při útoku v Banské Štiavnici

18.4.2013 12:27
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Útok, který se odehrál v sobotu 6. dubna v Banské Štiavnici, neměl podle policie rasový motiv. Okolnosti se stále vyšetřují.

“Policie vyloučila rasový motiv útoku na čtyři mladé lidí v Banské Štiavnici, který se stal v sobotu 6. dubna“, uvedla pro SITA mluvčí banskobystrických policistů Jana Vrbická.

Šlo o vyprovokovanou bitvu, přesnější okolnosti incidentu jsou stále předmětem vyšetřování. Policie ve věci eviduje tři trestní oznámení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví až výtržnictví. Jak řekla dále Vrbická, podezření se stále ověřují.

Před diskotékou Pražovňa v Banské Štiavnici napadla skupina 15ti až 20ti vyholených mužů dva Gruzínce, jednoho českého Roma a jeho slovenskou přítelkyni.

Čecha Pavla zbili tak, že upadl dvakrát do bezvědomí a jeho přítelkyni z Banské Štiavnice zlomili nos. Mladíci z Gruzie zvažovali, že budou informovat o incidentu své ambasády. Gruzínci jsou účastníky mezinárodního programu Evropské unie.

Dobrovolníci tehdy nedovedli s absolutní jistotou říci, zda byl útok motivován rasově. Brutalitu útoku podle nich způsobilo právě to, že jsou cizinci.

Podle informací serveru Sme.sk působí skupina násilníků v Banské Štiavnici už déle. Napadení některé případy ani neohlašují policii, buď ze strachu, nebo proto, že jako jednotlivci nemají svědky. Pokud napadení ohlásí, členové skupiny podají trestní oznámení také, ale s opačným popisem události.

bau, SITA, Sme.sk
Přečteno: 922x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Banská Štiavnica, útok, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo