romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Poslanci slovenského hnutí Sme rodina vytáhli do boje proti „nepřizpůsobivým“

27.8.2018 12:02
Jsme rodina-Boris Kollár. (FOTO: www.hnutie-smerodina.sk)
Jsme rodina-Boris Kollár. (FOTO: www.hnutie-smerodina.sk)

Poslanci slovenského parlamentního hnutí Sme rodina – Boris Kollár předložili Národní radě SR zákon o ochraně před nepřizpůsobivou osobou.

Za takovou osobu předkladatelé považují práceschopného občana, který dlouhodobě nepracuje anebo je dlouhodobě nezaměstnaný, nemá jiný zdroj příjmů kromě sociálních dávek, nepodniká, nepřipravuje se na budoucí povolání, přičemž z veřejných zdrojů přijal více finančních prostředků ve formě sociálních dávek, než do nich přispěl ve formě odvodů a daní.

Pokud takový občan v období posledních pěti let opakovaně spáchal trestný čin ublížení na zdraví, loupeže, krádeže, neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu anebo k nebytovému prostoru, nebo trestný čin poškozování cizí věci vůči jiné osobě nebo jejímu majetku, nebo vůči majetku obce v místě trvalého bydliště, nebo v posledních pěti letech opakovaně spáchal přestupek proti veřejnému pořádku nebo přestupek proti občanskému soužití, za který mu obec opakovaně uložila sankci a nevedlo to k nápravě, má být považován za nepřizpůsobivého.

Hnutí si od zákona slibuje posilnění ochrany obyvatelů a jejich majetku a majetku obce před takto nadefinovanými nepřizpůsobivými osobami. „Za nepřizpůsobivé chování je všeobecně považováno také jednání člověka, které nerespektuje všeobecně závazné právní a morální normy společenského jednání,“ zdůvodňují pod návrhem podepsaní poslanci Milan Krajniak, Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská.

Pokud by nepřizpůsobivá osoba hrozila i jen spácháním nebo přímo spáchala trestný čin nebo přestupek vůči majetku obce nebo obyvateli Slovenské republiky, nebo jeho majetku, může obec podle návrhu požádat policii o vykázání z místa, kde se dlouhodobě zdržuje.

Kollárovo hnutí se před časem zaměřilo třeba na muslimy – podalo návrh na zákaz výstavby mešit v zemi.

Přečteno: 2167x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Parlament, zákon, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo