romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Poslanci slovenského hnutí Sme rodina vytáhli do boje proti „nepřizpůsobivým“

27.8.2018 12:02
Jsme rodina-Boris Kollár. (FOTO: www.hnutie-smerodina.sk)
Jsme rodina-Boris Kollár. (FOTO: www.hnutie-smerodina.sk)

Poslanci slovenského parlamentního hnutí Sme rodina – Boris Kollár předložili Národní radě SR zákon o ochraně před nepřizpůsobivou osobou.

Za takovou osobu předkladatelé považují práceschopného občana, který dlouhodobě nepracuje anebo je dlouhodobě nezaměstnaný, nemá jiný zdroj příjmů kromě sociálních dávek, nepodniká, nepřipravuje se na budoucí povolání, přičemž z veřejných zdrojů přijal více finančních prostředků ve formě sociálních dávek, než do nich přispěl ve formě odvodů a daní.

Pokud takový občan v období posledních pěti let opakovaně spáchal trestný čin ublížení na zdraví, loupeže, krádeže, neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu anebo k nebytovému prostoru, nebo trestný čin poškozování cizí věci vůči jiné osobě nebo jejímu majetku, nebo vůči majetku obce v místě trvalého bydliště, nebo v posledních pěti letech opakovaně spáchal přestupek proti veřejnému pořádku nebo přestupek proti občanskému soužití, za který mu obec opakovaně uložila sankci a nevedlo to k nápravě, má být považován za nepřizpůsobivého.

Hnutí si od zákona slibuje posilnění ochrany obyvatelů a jejich majetku a majetku obce před takto nadefinovanými nepřizpůsobivými osobami. „Za nepřizpůsobivé chování je všeobecně považováno také jednání člověka, které nerespektuje všeobecně závazné právní a morální normy společenského jednání,“ zdůvodňují pod návrhem podepsaní poslanci Milan Krajniak, Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská.

Pokud by nepřizpůsobivá osoba hrozila i jen spácháním nebo přímo spáchala trestný čin nebo přestupek vůči majetku obce nebo obyvateli Slovenské republiky, nebo jeho majetku, může obec podle návrhu požádat policii o vykázání z místa, kde se dlouhodobě zdržuje.

Kollárovo hnutí se před časem zaměřilo třeba na muslimy – podalo návrh na zákaz výstavby mešit v zemi.

Přečteno: 2152x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Parlament, zákon, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo