romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Poslanci slovenského hnutí Sme rodina vytáhli do boje proti „nepřizpůsobivým“

27.8.2018 12:02
Jsme rodina-Boris Kollár. (FOTO: www.hnutie-smerodina.sk)
Jsme rodina-Boris Kollár. (FOTO: www.hnutie-smerodina.sk)

Poslanci slovenského parlamentního hnutí Sme rodina – Boris Kollár předložili Národní radě SR zákon o ochraně před nepřizpůsobivou osobou.

Za takovou osobu předkladatelé považují práceschopného občana, který dlouhodobě nepracuje anebo je dlouhodobě nezaměstnaný, nemá jiný zdroj příjmů kromě sociálních dávek, nepodniká, nepřipravuje se na budoucí povolání, přičemž z veřejných zdrojů přijal více finančních prostředků ve formě sociálních dávek, než do nich přispěl ve formě odvodů a daní.

Pokud takový občan v období posledních pěti let opakovaně spáchal trestný čin ublížení na zdraví, loupeže, krádeže, neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu anebo k nebytovému prostoru, nebo trestný čin poškozování cizí věci vůči jiné osobě nebo jejímu majetku, nebo vůči majetku obce v místě trvalého bydliště, nebo v posledních pěti letech opakovaně spáchal přestupek proti veřejnému pořádku nebo přestupek proti občanskému soužití, za který mu obec opakovaně uložila sankci a nevedlo to k nápravě, má být považován za nepřizpůsobivého.

Hnutí si od zákona slibuje posilnění ochrany obyvatelů a jejich majetku a majetku obce před takto nadefinovanými nepřizpůsobivými osobami. „Za nepřizpůsobivé chování je všeobecně považováno také jednání člověka, které nerespektuje všeobecně závazné právní a morální normy společenského jednání,“ zdůvodňují pod návrhem podepsaní poslanci Milan Krajniak, Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská.

Pokud by nepřizpůsobivá osoba hrozila i jen spácháním nebo přímo spáchala trestný čin nebo přestupek vůči majetku obce nebo obyvateli Slovenské republiky, nebo jeho majetku, může obec podle návrhu požádat policii o vykázání z místa, kde se dlouhodobě zdržuje.

Kollárovo hnutí se před časem zaměřilo třeba na muslimy – podalo návrh na zákaz výstavby mešit v zemi.

Přečteno: 2321x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Parlament, zákon, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo