romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Poslanci slovenského hnutí Sme rodina vytáhli do boje proti „nepřizpůsobivým“

27.8.2018 12:02
Jsme rodina-Boris Kollár. (FOTO: www.hnutie-smerodina.sk)
Jsme rodina-Boris Kollár. (FOTO: www.hnutie-smerodina.sk)

Poslanci slovenského parlamentního hnutí Sme rodina – Boris Kollár předložili Národní radě SR zákon o ochraně před nepřizpůsobivou osobou.

Za takovou osobu předkladatelé považují práceschopného občana, který dlouhodobě nepracuje anebo je dlouhodobě nezaměstnaný, nemá jiný zdroj příjmů kromě sociálních dávek, nepodniká, nepřipravuje se na budoucí povolání, přičemž z veřejných zdrojů přijal více finančních prostředků ve formě sociálních dávek, než do nich přispěl ve formě odvodů a daní.

Pokud takový občan v období posledních pěti let opakovaně spáchal trestný čin ublížení na zdraví, loupeže, krádeže, neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu anebo k nebytovému prostoru, nebo trestný čin poškozování cizí věci vůči jiné osobě nebo jejímu majetku, nebo vůči majetku obce v místě trvalého bydliště, nebo v posledních pěti letech opakovaně spáchal přestupek proti veřejnému pořádku nebo přestupek proti občanskému soužití, za který mu obec opakovaně uložila sankci a nevedlo to k nápravě, má být považován za nepřizpůsobivého.

Hnutí si od zákona slibuje posilnění ochrany obyvatelů a jejich majetku a majetku obce před takto nadefinovanými nepřizpůsobivými osobami. „Za nepřizpůsobivé chování je všeobecně považováno také jednání člověka, které nerespektuje všeobecně závazné právní a morální normy společenského jednání,“ zdůvodňují pod návrhem podepsaní poslanci Milan Krajniak, Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská.

Pokud by nepřizpůsobivá osoba hrozila i jen spácháním nebo přímo spáchala trestný čin nebo přestupek vůči majetku obce nebo obyvateli Slovenské republiky, nebo jeho majetku, může obec podle návrhu požádat policii o vykázání z místa, kde se dlouhodobě zdržuje.

Kollárovo hnutí se před časem zaměřilo třeba na muslimy – podalo návrh na zákaz výstavby mešit v zemi.

Přečteno: 2143x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Parlament, zákon, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo