romea - logo
16. června 2019 (neděle)
svátek má Zbyněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Americký rasistický web Breitbart News chce expandovat do Evropy

17.11.2016 7:00
Zdroj: Repro Youtube
Zdroj: Repro Youtube

Kontroverzní americký zpravodajský web Breitbart News, který vedl čerstvě jmenovaný poradce DonaldaTrumpa Steve Bannon, po volbách zvýšil své ambice a hodlá rozšířit svou působnost do Francie a Německa. Napsala to agentura AFP. Server, který podle kritiků publikuje neonacistické, xenofobní a antisemitické texty, má už od roku 2014 odbočku v Británii.

"Všechna alternativní média jsou v podstatě pozitivní," komentovala pro francouzskou agenturu plány amerického webu poslankyně krajně pravicové Národní fronty Marion Maréchalová-Le Penová, neteř vůdkyně strany Marine Le Penové. "Donald Trump to jasně potvrzuje," dodala.

Web Breitbart News založil v roce 2007 konzervativní vydavatel Andrew Breitbart. Ještě před čtyřmi lety byl server jen podivínskou kuriozitou a jeho návštěvnost nepřevyšovala milion uživatelů měsíčně. Už loni v říjnu ale pod Bannonovým vedením zaznamenal web za měsíc 85 milionů návštěvníků, zhruba stejně jako prestižní list The Wall Street Journal.

Před nedávnými prezidentskými volbami navštěvovalo facebookovou stránku Breitbartu víc uživatelů, než stránky televizí CNN a Fox News nebo listu The New York Times.

Podle některých amerických mediálních expertů nelze Breitbart News považovat za zpravodajské médium. "Je to politické hnutí, které se jako médium jen tváří," řekl AFP profesor Newyorské univerzity Jeff Jarvis. Podle mediálního experta Angela Carusoneho nemá web žádné redakční standardy a funguje jako politický orgán.

Redakce webu Breitbart News reaguje na kritiku podrážděně. V úterý oznámila, že bude u soudu požadovat miliony dolarů "od velké skupiny médií, která bez důkazů a pomlouvačně tvrdí, že Breitbart News je nacionalistický web stoupenců bělošské nadřazenosti".

Přečteno: 618x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, USA, Média, Donald TrumpHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo