romea - logo
24. srpna 2019 (sobota)
svátek má Bartoloměj
Loading
rozšířené vyhledávaní

Americký rasistický web Breitbart News chce expandovat do Evropy

17.11.2016 7:00
Zdroj: Repro Youtube
Zdroj: Repro Youtube

Kontroverzní americký zpravodajský web Breitbart News, který vedl čerstvě jmenovaný poradce DonaldaTrumpa Steve Bannon, po volbách zvýšil své ambice a hodlá rozšířit svou působnost do Francie a Německa. Napsala to agentura AFP. Server, který podle kritiků publikuje neonacistické, xenofobní a antisemitické texty, má už od roku 2014 odbočku v Británii.

"Všechna alternativní média jsou v podstatě pozitivní," komentovala pro francouzskou agenturu plány amerického webu poslankyně krajně pravicové Národní fronty Marion Maréchalová-Le Penová, neteř vůdkyně strany Marine Le Penové. "Donald Trump to jasně potvrzuje," dodala.

Web Breitbart News založil v roce 2007 konzervativní vydavatel Andrew Breitbart. Ještě před čtyřmi lety byl server jen podivínskou kuriozitou a jeho návštěvnost nepřevyšovala milion uživatelů měsíčně. Už loni v říjnu ale pod Bannonovým vedením zaznamenal web za měsíc 85 milionů návštěvníků, zhruba stejně jako prestižní list The Wall Street Journal.

Před nedávnými prezidentskými volbami navštěvovalo facebookovou stránku Breitbartu víc uživatelů, než stránky televizí CNN a Fox News nebo listu The New York Times.

Podle některých amerických mediálních expertů nelze Breitbart News považovat za zpravodajské médium. "Je to politické hnutí, které se jako médium jen tváří," řekl AFP profesor Newyorské univerzity Jeff Jarvis. Podle mediálního experta Angela Carusoneho nemá web žádné redakční standardy a funguje jako politický orgán.

Redakce webu Breitbart News reaguje na kritiku podrážděně. V úterý oznámila, že bude u soudu požadovat miliony dolarů "od velké skupiny médií, která bez důkazů a pomlouvačně tvrdí, že Breitbart News je nacionalistický web stoupenců bělošské nadřazenosti".

Přečteno: 618x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, USA, Média, Donald TrumpHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo