romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Richard Koky získal ocenění od slovenského ministerstva obrany v rámci Vojenského činu roku

12.11.2021 14:50
Vojenský čin roku 2021, Richard Koky (Koláž: Romea.cz)
Vojenský čin roku 2021, Richard Koky (Koláž: Romea.cz)

Ministerstvo obrany Slovenské republiky vyhlásilo laureáty 24. ročníku Vojenského činu roku. Jak konstatoval šéf resortu Jaroslav Naď (OLANO), příběhy oceněných spojuje lidskost a připravenost udělat něco víc. Za přispívání k budování civilně-vojenských vztahů a šíření dobrého jména ozbrojených sil Slovenské republiky či povědomí o vojenské historii byl v kategorii přítel armády oceněn bývalý profesionální voják Richard Koky.

Koky získal ocenění za mimořádnou pomoc a spolupráci s vojáky v první linii boje proti pandemii COVID-19 zejména na území osad s marginalizovaným romským obyvatelstvem, jako expert pro terén národního projektu Zdravé komunity a pracovník organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony.

Cenu za něj převzal šéfredaktor resortního časopisu Obrana a navrhovatel nominace Pavol Vitko, který přítomným předal poděkování a vzkaz Richarda Kokyho.

"Pan Koky dostal běžnou podzimní virózu, omlouvá se, navíc jeho blízký příbuzný zemřel na COVID-19 a tak připravují pohřeb. On sám se už opravdu těší na třetí očkování a doporučuje a prosí všechny, aby se dali očkovat. To je vzkaz laureáta,“ uvedl Pavol Vitko.

Ministr Jaroslav Naď k vojákům během galavečera promluvil slovy generála Milana Rastislava Štefánika. „Ať každý z nás je dnes lepší, než byl včera, a vlast naše bude velká a slavná. Být lepší, udělat víc - to jsou přesně ty skutky, o kterých je i Vojenský čin roku," připomněl Jaroslav Naď.

Laureáty v kategorii pomoc veřejnosti se staly Ladislav Parma, Viktor Frančiak, Ondřej Hlavatý a kolektiv 1. protiletadlové raketové skupiny. V kategorii služba vlasti byl za mimořádné plnění úkolů a povinností oceněn Radek Belan. V kategorii záchrana života zvítězil nadporučík Ladislav z 5. pluku speciálního určení v Žilině. "Hrdinsky pomohl při autonehodě, přičemž holýma rukama a pomocí škrtidel, která nosí vždy u sebe, zabránil vykrvácení zraněné ženy," přiblížila mluvčí.

Přečteno: 1138x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ocenění, Slovensko, Vláda, COVID-19, OsobnostiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo