romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové z celého světa míří za papežem Františkem. Setká se s nimi v pondělí

24.10.2015 19:11
Papež František na svatopetrském náměstí ve Vatikáně. Foto: Flickr.com / Creative Commons
Papež František na svatopetrském náměstí ve Vatikáně. Foto: Flickr.com / Creative Commons

V pondělí 26. října přijme papež František přes 5000 Romů z celé Evropy, Ameriky a Asie. Setkání se bude konat u příležitosti Mezinárodní romské pouti, kterou organizuje Papežská rada pro pastoraci migrantů a lidí mimo domov od 23. do 26. října k připomenutí 50. výročí návštěvy Romů v Pomezii papežem Pavlem VI.

 

"Cílem akce je připomenout Romům a celé komunitě otevřenost církve pro ty, kteří žijí na okraji společnosti, otevřenost, kterou podpořil právě papež Montini před 50 lety. Předpokládá se, že se událost stane "setkáním kultur" a příležitostí informovat svět o historii a vlastnostech Romů, kteří se často stávali a stávají obětí předsudků a nepřátelství," vysvětlil smysl akce pro server Vatican Insider zástupce Papežská rada pro pastoraci migrantů a lidí mimo domov.

Na pouť odjela i téměř stovka slovenských Romů, které vede zmocněnec vlády Slovenské republiky pro romské komunity Peter Pollák. Agenturu SITA o tom informovala Michaela Paulenová z tiskového odboru kanceláře ministra vnitra. Pollák přednese na audienci u Svatého otce proslov v romštině.

Zmocněnec Peter Pollák také papeži Františkovi předá dar, kterým je ručně kovaná mapa Slovenska s romským kolem a tepaným věnováním ve španělském jazyce s textem "Dar zmocněnce vlády SR pro romské komunity Petra Polláka u příležitosti audience Romů u Svatého otce."

"Setkání se Svatým otcem znamená povzbuzení pro celou romskou komunitu. Vliv církví a náboženských společností v romských komunitách je velký. Tam, kde aktivně působí registrované církve a náboženské společnosti, stanou se zázraky v životech lidí, protože upřímný zájem církví o Romy žijícív osadách je mění k lepšímu," uvedl Peter Pollák.

Víte o Romech z České republiky, kteří se zúčastní pondělního setkání s papežem Františkem? Dejte nám vědět!

Přečteno: 992x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Papež, Víra, Romská pouť, VatikánHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo