romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romského pochodu hrdosti v Budapešti ze zúčastnilo téměř tisíc lidí

Budapešt, 21.10.2013 16:04, (ROMEA)
V sobotu 19. října 2013 se pochodu romské hrdosti v Budapešti zůčastnilo téměř tisíc lidí. (FOTO: http://www.romaclub.hu)
V sobotu 19. října 2013 se pochodu romské hrdosti v Budapešti zůčastnilo téměř tisíc lidí. (FOTO: http://www.romaclub.hu)

V sobotu 19. října proběhl v Budapešti pochod romské hrdosti. Zúčastnilo se jej téměř tisíc lidí. Lidé zpívali romskou hymnu připomněli si hrdiny i romské umělce.

Podle portálu deníku Népszabadság průvod zorganizovalo občanské sdružení Patříme sem! – romská společenská síť. Hlavní organizátor Jenö Setét v projevu řekl, že Den romské hrdosti je také připomínkou loňské demonstrace proti rasizmu na sídlišti Avas v Miškovci, kde se v reakci na protiromské pochody pravicových extrémistů sešly stovky Romů. Setét kritizoval maďarskou společnost za negativní přístup k Romům a zdůraznil, že společnost zapomíná na Romy, kteří zahynuli v bojích za osvobození vlasti či ignoruje vynikající romské umělce.

Lidé se shromáždili v centru města a v rámci pokojného pochodu zazněla i romská píseň „Opre Roma“. Akce se zúčastnilo několik známých romských osobností, ale také opozičních politiků.

VIDEO

hla, Rómovia.sme.sk
Přečteno: 1122x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Maďarsko, Roma PrideHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo