romea - logo
17. září 2019 (úterý)
svátek má Naděžda
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slovenská policie pro podezření z extremismu zadržela Čecha

25.6.2019 15:02
Věci zadržené na hranicích Ukrajiny se Slovenskem.
Věci zadržené na hranicích Ukrajiny se Slovenskem.

Slovenská policie dnes na bratislavském letišti po příletu z Ukrajiny zadržela dva Slováky a jednoho Čecha, protože u nich objevila extremistické materiály. Oznámila to na svém facebooku, kde zveřejnila fotografie zabaveného oblečení s neonacistickou tematikou.

"Příslušníci NAKA (Národní kriminální agentury) ve spolupráci s finanční správou zadrželi na bratislavském letišti po příletu z Kyjeva dva Slováky a jednoho Čecha pro podezření z extremistické trestné činnosti," napsala policie. Mezi zabaveným oblečením jsou například trička a tílka s nápisy Svastika či Division 44, kdy dvě čtyřky symbolizují zkratku nacistických obranných oddílů SS.

Vzápětí se pod tímto oznámením začaly objevovat vtípky, zlehšování extremismu a xenofobní pokřiky včetně útoku na Romy. Například:

  • Veď to je najnovšia kolekcia od New Yorker
  • Dosral som sa z tych tričiek. Také su extrémistické....
  • Jáj že si prinesú pár handier to je extrémizmus ale keď sa ti cigán vyhráža že ťa podreže to je v poriadku...
  • Vám už musí jebat ako starým hodinám. Otec vás mal všetkých radšej vystriekat do žihľavy.
Přečteno: 470x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo