romea - logo
28. května 2020 (čtvrtek)
svátek má Vilém
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slovenská policie pro podezření z extremismu zadržela Čecha

25.6.2019 15:02
Věci zadržené na hranicích Ukrajiny se Slovenskem.
Věci zadržené na hranicích Ukrajiny se Slovenskem.

Slovenská policie dnes na bratislavském letišti po příletu z Ukrajiny zadržela dva Slováky a jednoho Čecha, protože u nich objevila extremistické materiály. Oznámila to na svém facebooku, kde zveřejnila fotografie zabaveného oblečení s neonacistickou tematikou.

"Příslušníci NAKA (Národní kriminální agentury) ve spolupráci s finanční správou zadrželi na bratislavském letišti po příletu z Kyjeva dva Slováky a jednoho Čecha pro podezření z extremistické trestné činnosti," napsala policie. Mezi zabaveným oblečením jsou například trička a tílka s nápisy Svastika či Division 44, kdy dvě čtyřky symbolizují zkratku nacistických obranných oddílů SS.

Vzápětí se pod tímto oznámením začaly objevovat vtípky, zlehšování extremismu a xenofobní pokřiky včetně útoku na Romy. Například:

  • Veď to je najnovšia kolekcia od New Yorker
  • Dosral som sa z tych tričiek. Také su extrémistické....
  • Jáj že si prinesú pár handier to je extrémizmus ale keď sa ti cigán vyhráža že ťa podreže to je v poriadku...
  • Vám už musí jebat ako starým hodinám. Otec vás mal všetkých radšej vystriekat do žihľavy.
Přečteno: 518x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo