romea - logo
22. července 2019 (pondělí)
svátek má Magdaléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slovenská policie pro podezření z extremismu zadržela Čecha

25.6.2019 15:02
Věci zadržené na hranicích Ukrajiny se Slovenskem.
Věci zadržené na hranicích Ukrajiny se Slovenskem.

Slovenská policie dnes na bratislavském letišti po příletu z Ukrajiny zadržela dva Slováky a jednoho Čecha, protože u nich objevila extremistické materiály. Oznámila to na svém facebooku, kde zveřejnila fotografie zabaveného oblečení s neonacistickou tematikou.

"Příslušníci NAKA (Národní kriminální agentury) ve spolupráci s finanční správou zadrželi na bratislavském letišti po příletu z Kyjeva dva Slováky a jednoho Čecha pro podezření z extremistické trestné činnosti," napsala policie. Mezi zabaveným oblečením jsou například trička a tílka s nápisy Svastika či Division 44, kdy dvě čtyřky symbolizují zkratku nacistických obranných oddílů SS.

Vzápětí se pod tímto oznámením začaly objevovat vtípky, zlehšování extremismu a xenofobní pokřiky včetně útoku na Romy. Například:

  • Veď to je najnovšia kolekcia od New Yorker
  • Dosral som sa z tych tričiek. Také su extrémistické....
  • Jáj že si prinesú pár handier to je extrémizmus ale keď sa ti cigán vyhráža že ťa podreže to je v poriadku...
  • Vám už musí jebat ako starým hodinám. Otec vás mal všetkých radšej vystriekat do žihľavy.
Přečteno: 459x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

(FOTO: Jarmila Vaňová)

Naděje pro Luník IX: Síla na změnu přichází ze samotného ghetta (2.část)

18.7.2019 14:19
„Jako novinářka jsem na sídliště chodila často a dlouhé roky. Znala jsem se s obyvateli, poslanci, starosty. Lidé mě zdravili a nikdy jsem neměla problém s tím, aby se mi na kameru vyjádřili. Opravdové poznání však přišlo až po tom, co jsem na Luníku začala pracovat jako terénní sociální pracovnice,“ přibližuje v předchozím čísle v prvním díle unikátní sondy do nitra a kontextů nejznámějšího slovenského ghetta Jarmila Vaňová.
 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

IPSI: Poskytne stát dotaci na čunkodomky v Chanově? Most v to marně doufá

18.7.2019 12:37
Napsali jsme řediteli odboru politiky bydleníMinisterstvo pro místní rozvoj (MMR), co je pravdy na tom, že na stavbu kontejnerových domů po vzoru akce Jiřího Čunka s vystěhováním Romů na skládku Poschlá za Vsetínem (nazývaných čunkodomy, čuknoboxy nebo čuknobuňky) bude město Most v Chanově "čerpat státní dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj".
 celý článek

Památník v Letech u Písku v roce 2004 (FOTO: Archiv Romea.cz)

Odborná soutěž k podobě památníku v Letech bude vyhlášena v září. Výsledky by měly být na jaře

18.7.2019 10:52
Muzeum romské kultury ve spolupráci s firmou ONplan ukončilo tříměsíční konzultační fázi přípravy mezinárodní dvoufázové krajinářsko-architektonické soutěže „Lety u Písku, Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách“.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo