romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Španělský král Felipe VI. se setkal s oběťmi terorismu

Madrid , 23.6.2014 10:48, (ROMEA)
Španělský král Felipe VI. (FOTO: Michał Koziczyński, Wikimedia Commons)
Španělský král Felipe VI. (FOTO: Michał Koziczyński, Wikimedia Commons)

Nový španělský král Felipe VI. se na první oficiální akci po čtvrtečním slavnostním uvedení na trůn setkal s 40 zástupci organizací obětí terorismu. Podle panovnického dvora hodlá přijmout například také zástupce homosexuálů, lesbiček a transsexuálů, což se stane poprvé v dějinách španělské monarchie.

Král Felipe VI. a královna Letizia dnes přijali zástupce několika skupin obětí teroru, které panovnický pár požádaly, aby se zasadili o spravedlnost v případech dosud neobjasněných zločinů, jichž se dopustilo baskické separatistické hnutí Baskicko a jeho svoboda (ETA). Předseda sdružení zastupujícího oběti Daniel Portero uvedl, že nevyřešeno je dosud více než 300 vražd souvisejících s činností ETA.

Setkání se zúčastnil i španělský ministr vnitra Jorge Fernández Díaz.

Felipe VI. už při své čtvrteční přísaze v parlamentu zdůraznil, že oběti násilí spáchaného teroristy položily životy nebo trpěly "za obranu naší svobody".

Ve svém projevu Felipe také prohlásil, že panovník musí usilovat o sblížení s občany. Příští úterý se chystá uspořádat recepci pro zástupce různých sociálních spolků včetně organizace Triángulo, která reprezentuje sexuální menšiny. V posledních letech se podle ní španělská královská rodina občanům vzdalovala. "Ale toto je jasné znamení skutečného pokroku," uvedl podle agentury DPA mluvčí organizace.

Přečteno: 420x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Španělsko, Felipe VI., oběť, Terorismus, MenšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo