romea - logo
26. září 2022 (pondělí)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Střelec z Mnichova byl podle policie příznivec krajní pravice. Byl prý hrdý na to, že se narodil ve stejný den jako Hitler

28.7.2016 15:27
Střelba v mnichovském obchodním středisku Olympia si 22. 7. 2016 vyžádala osm mrtvých a mnoho lidí bylo těžce zraněno. (Koláž: Romea.cz)
Střelba v mnichovském obchodním středisku Olympia si 22. 7. 2016 vyžádala osm mrtvých a mnoho lidí bylo těžce zraněno. (Koláž: Romea.cz)

Střelec, který minulý pátek v Mnichově zabil devět lidí a následně spáchal sebevraždu, byl rasista a příznivec krajní pravice. S odvoláním na zdroje z vyšetřování to dnes napsal deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Při svém řádění v oblasti nákupního střediska Olympia si útočník podle policejních zdrojů vybíral své oběti mezi lidmi, kteří patřili k imigrantům. Čtyři ze zavražděných byli němečtí Turci a tři kosovští Albánci.

Podle FAZ dosavadní vyšetřování ukázalo, že osmnáctiletý Ali David S. byl hrdý na to, že se narodil 20. dubna stejně jako nacistický vůdce Adolf Hitler. Sám sebe považoval za árijce, protože byl rozený Němec íránského původu a současný Írán byl považován za oblast, odkud prý Árijci pocházeli.

Přestože byl útočník fascinován krajně pravicovými myšlenkami, sám se podle dosavadních policejních poznatků nijak aktivně nezapojil do mnichovských extremistických uskupení.

Podle vyšetřovatelů střelec pohrdal Araby a Turky a považoval se vůči nim za nadřazeného. Nadávky na adresu Turků vykřikoval i během masakru v nákupním středisku.

Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že střelec si úmyslně vybíral oběti mezi lidmi, kteří viditelně patřili k imigrantům. Čtyři ze zavražděných byli němečtí Turci a tři kosovští Albánci.

Přečteno: 823x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Terorismus, Násilí, Německo, MnichovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo