romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Studentku farmacie napadl na Slovensku dřevěnou tyčí neznámý muž. Podle otce dívky šlo o rasismus

15.7.2015 16:40
Tereza Berkyová (FOTO: Facebook)
Tereza Berkyová (FOTO: Facebook)

Neznámý útočník na Slovensku napadl dřevěnou tyčí romskou dívku, nadanou houslistku a studentku farmacie, poté, co vystoupila s folklórním souborem na víkendovém festivalu ve městě Detva. Otec dívky pro slovenskou televizi Markíza uvedl, že podle něj šlo o rasový útok.

Dvacetiletá Tereza skončila po útoku v nemocnici. „Po vyšetřeních jsme zjistili, že má na dvou místech zlomenou čelist,“ uvedla pro televizi Markíza lékařka nemocnice ve městě Martin. Mladá žena se podrobila operaci.

Útok se odehrál ve chvíli, kdy se dívka odpojila od svých přátel, aby si odskočila na toaletu. V ten okamžik ji napadl neznámý agresor.

Útočník dívce zasadil několik úderů tyčí do hlavy, uvedl její otec, známý houslista a učitel umělecké školy, Roman Berky. „Byl vyholený a při útoku prý vykřikoval něco o uprchlících. Podle mě to má nějaký rasový podtón,“ uvedl k napadení své dcery Berky.

„Policie v Detvě přijala trestní oznámení pro podezření na ublížení na zdraví,“ okomentovala případ banskobystrická policejní mluvčí Mária Faltániová.

Přečteno: 1801x
 

Kam dál:

Štítky:  

Napadení, Slovensko, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo