romea - logo
27. července 2021 (úterý)
svátek má Věroslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Trump označil na sociálních sítích koranavirus jako "čínský virus", Čína se ohradila

23.3.2020 11:03
Donald Trump (FOTO: Michael Vadon, Wikimedia Commons)
Donald Trump (FOTO: Michael Vadon, Wikimedia Commons)

Americký prezident Donald Trump na twitteru k označení koronavirové pandemie použil výraz čínský virus, na což Peking rozhořčeně reagoval. Čínské ministerstvo zahraničí uvedlo, že prezidentův tweet je pomlouvačný, napsala agentura Reuters.

"Spojené státy mohutně podpoří odvětví, jako jsou aerolinky a další, na které obzvláště dolehl čínský virus. Budeme silnější než kdykoli předtím," napsal v pondělí Trump na twitteru.

Čínské ministerstvo zahraničí ale takovéto prezidentovo vyjádření považuje za očerňování Číny. Mluvčí ministerstva Keng Šuang na dnešní tiskové konferenci prohlásil, že Spojené státy by se především měly starat samy o sebe.

Není to poprvé, co mezi Washingtonem a Pekingem roste napětí kvůli komentářům ke koronaviru, který se poprvé objevil v čínském městě Wu-chan. Před týdnem mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien na twitteru napsal, že za pandemií, která se zřejmě začala šířit z čínského města Wu-chan, může stát americká armáda. USA si kvůli tomu předvolaly čínského velvyslance v zemi.

Minulý týden na toto téma hovořili americký ministr zahraničí Mike Pompeo a vysoký čínský činitel Jang Ťie-čch'. Podle listu The Guardian si oba sdělili vzájemné výhrady vůči tomu, jak se druhá strana o koronaviru vyjadřuje.

Přečteno: 887x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo