romea - logo
5. července 2020 (neděle)
svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj
Loading
rozšířené vyhledávaní

Trump označil na sociálních sítích koranavirus jako "čínský virus", Čína se ohradila

23.3.2020 11:03
Donald Trump (FOTO: Michael Vadon, Wikimedia Commons)
Donald Trump (FOTO: Michael Vadon, Wikimedia Commons)

Americký prezident Donald Trump na twitteru k označení koronavirové pandemie použil výraz čínský virus, na což Peking rozhořčeně reagoval. Čínské ministerstvo zahraničí uvedlo, že prezidentův tweet je pomlouvačný, napsala agentura Reuters.

"Spojené státy mohutně podpoří odvětví, jako jsou aerolinky a další, na které obzvláště dolehl čínský virus. Budeme silnější než kdykoli předtím," napsal v pondělí Trump na twitteru.

Čínské ministerstvo zahraničí ale takovéto prezidentovo vyjádření považuje za očerňování Číny. Mluvčí ministerstva Keng Šuang na dnešní tiskové konferenci prohlásil, že Spojené státy by se především měly starat samy o sebe.

Není to poprvé, co mezi Washingtonem a Pekingem roste napětí kvůli komentářům ke koronaviru, který se poprvé objevil v čínském městě Wu-chan. Před týdnem mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien na twitteru napsal, že za pandemií, která se zřejmě začala šířit z čínského města Wu-chan, může stát americká armáda. USA si kvůli tomu předvolaly čínského velvyslance v zemi.

Minulý týden na toto téma hovořili americký ministr zahraničí Mike Pompeo a vysoký čínský činitel Jang Ťie-čch'. Podle listu The Guardian si oba sdělili vzájemné výhrady vůči tomu, jak se druhá strana o koronaviru vyjadřuje.

Přečteno: 836x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo