romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Útočník s mačetou zranil v belgickém Charleroi dvě policistky. Později se k útoku přihlásil tzv. Islámský stát

7.8.2016 20:00
Belgická policie ve městě Charleroi, kde 6. 8. 2016 zranil dvě policistky muž s mačetou. (FOTO: repro Youtube.com)
Belgická policie ve městě Charleroi, kde 6. 8. 2016 zranil dvě policistky muž s mačetou. (FOTO: repro Youtube.com)

Dvě policistky zranil v sobotu v belgickém městě Charleroi muž s mačetou. Útočníka na místě postřelil další příslušník policie, svému zranění muž následně v nemocnici podlehl. Podle prokuratury byl útočníkem Alžířan, který byl ale znám kriminální, nikoli teroristickou minulostí. K útoku se mezitím přihlásilo radikální uskupení Islámský stát a podle premiéra Charlese Michela šlo o teroristický čin.

Při útoku jedna policistka utrpěla vážné zranění v obličeji, druhá vyvázla s lehkým zraněním.

K útoku došlo v sobotu krátce před čtvrtou hodinou u kontrolního stanoviště před budovou hlavní policejní stanice v centru jihobelgického města, které leží asi 50 kilometrů od Bruselu. Útočník údajně k policistkám přistoupil, z vaku vytáhl mačetu a okamžitě s ní začal sekat.

Belgická prokuratura oznámila, že útočníkem byl třiatřicetiletý občan Alžírska s iniciálami K. B. Muž, který při incidentu volal Alláhu akbar (Bůh je velký), měl podle prokuratury kriminální minulost, o jeho teroristických vazbách policie neví. Přesto prokuratura připustila, že jeho čin mohl mít teroristický motiv. V Belgii pachatel žil od roku 2012.

V Káhiře se  k útoku v neděli podle agentury Reuters přihlásil Islámský stát.

V Belgii panují v současnosti zvýšená bezpečnostní opatření kvůli březnovému teroristickému útoku na bruselském letišti Zaventem a ve stanici metra Maalbeek. Zahynulo při nich 32 lidí.

VIDEO

Přečteno: 560x
 

Kam dál:

Štítky:  

Belgie, EU, Terorismus, Extremismus, Islamismus, Islámský státHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo