romea - logo
28. září 2021 (úterý)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Británii se pokusili zavraždit přední členku hnutí Black Lives Matter, je v kritickém stavu

24.5.2021 14:00
Sasha Johnsonová (FOTO: https://www.independent.co.uk/)
Sasha Johnsonová (FOTO: https://www.independent.co.uk/)

V Británii postřelili aktivistku, která hrála vůdčí úlohu při organizaci loňských protirasistických demonstrací hnutí Black Lives Matter (BLM - Na černošských životech záleží). Podle politické strany, jejíž je členem, je v kritickém stavu.

Strana Převezmi iniciativu (The Taking the Initiative Party) oznámila, že Sasha Johnsonová byla v neděli postřelena do hlavy. „Útok se odehrál v ranních hodinách po řadě vyhrůžek smrtí kvůli jejímu aktivismu,“ uvedla v prohlášení strana na sociálních sítích.

"Sasha vždy aktivně bojovala za černochy a nespravedlnosti, které obklopují černou komunitu, ať už jako členka BLM nebo jako členka výkonného výboru strany Převezmi iniciativu. Sasha je také matkou 2 dětí a silným hlasem pro naše lidi a naši komunitu," dodala strana v prohlášení.

Metropolitní policie uvedla, že 27letá žena je v nemocnici v kritickém stavu poté, co byla postřelena v jihovýchodním Londýně. Podle ní však „nic nenaznačuje, že se jednalo o cílený útok nebo že by žena obdržela před incidentem jakékoliv věrohodné vyhrůžky vůči své osobě“.

Sdělila také, že policisté byli přivoláni v neděli ve tři hodiny ráno k nahlášené střelbě ve čtvrti Peckham. Poblíž místa činu se podle policie odehrával večírek. Detektivové žádají o informace svědky, dosud nikoho nezatkli.

Přečteno: 615x
 

Kam dál:

Štítky:  

střelba, Násilí, Násilí z nenávisti, Rasismus, Black Lives Matter, Velká BritánieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo