romea - logo
24. ledna 2022 (pondělí)
svátek má Milena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Německu přibývá útoků s rasistickým podtextem

26.9.2016 21:13
Neonacisté protestovali v září 2016 proti uprchlíkům v německém Budyšíně (FOTO: repro Youtube.com)
Neonacisté protestovali v září 2016 proti uprchlíkům v německém Budyšíně (FOTO: repro Youtube.com)

V Německu výrazně přibylo násilných útoků s rasistickým podtextem. Od ledna do poloviny září jich policie zaznamenala 507, což je skoro dvojnásobek oproti stejnému období loňského roku, uvedl magazín Spiegel. Vysoký je i celkový počet politicky motivovaných trestných činů namířených proti žadatelům o azyl a uprchlíkům. Letos už jich bylo přes 1800, vyplývá z odpovědi německého ministerstva vnitra na dotaz poslanců za Zelené. Policie zaznamenala také 78 žhářských útoků ze strany pravicových extremistů.

Ministerstvo vnitra uvádí, že na pozadí uprchlické debaty stoupá "rétorika odporu". O rostoucí aktivitě pravicových extremistů informovala v létě i výroční zpráva o činnosti civilní kontrarozvědky za rok 2015. Počet pravicových extremistů podle ní za loňský rok stoupl z 21.000 na 22.600.

Polovina z těchto extremistů je podle německých úřadů připravena použít násilí, což proti roku 2014 představuje nárůst o 1300 osob. Jednou z příčin je podle civilní kontrarozvědky odpor k uprchlíkům, jichž loni do Německa přišlo kolem 1,1 milionu.

Přečteno: 764x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Neonacismus, Extremismus, Německo, Násilí, Násilí z nenávisti, Uprchlíci, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo