romea - logo
17. května 2022 (úterý)
svátek má Aneta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: První pozitivně testovaný v romských osadách na Slovensku. Vše probíhá v klidu a bez problémů, uvedla Bučková

5.4.2020 22:06
Testování v romských osadách na onemocnění COVID-19 (FOTO: Ministerstvo obrany SR)
Testování v romských osadách na onemocnění COVID-19 (FOTO: Ministerstvo obrany SR)

Testování v romských osadách na Slovensku pokračovalo i v neděli. Europoslanec a člen krizového štábu Peter Pollák oznámil bez dalších podrobností, že byl zjištěn první pozitivní nález onemocnění COVID-19. I v neděli však testování probíhalo v naprostém klidu a například v Žehre na něj dohlížela i zplnomocněnkyně vlády SR pro záležitosti romské menšiny Andrea Bučková.

"První pozitivní," napsal odpoledne na sociální síť Peter Pollák. Ještě před tím s ním ROMEA TV natočila exkluzivní rozhovor, ve kterém vysvětloval proč a jakým způsobem testování v osadách probíhá.

"Pokud virus bude v romských osadách, bude zabíjet stejně jako v Itálii. Naše akce má ochránit životy," uvedl v rozhovoru pro ROMEA TV Peter Pollák. "V pátek se otestovalo na Slovensku 2000 lidí, pouze 49 z nich byli Romové," vysvětlil Pollák všem, kteří se na sociálních sítí ptali, proč se testují "pouze" Romové. "V sobotu pak bylo otestováno 196 lidí a dnes to odhadem bylo dalších 220," dodal Peter Pollák

Po sobotním testování v Trebišove, Smižanoch, Kecerovciach, Zborove, Doľanoch, Hrabušiciach a Markušovciach se testovalo v neděli v Křížové Vsi, Batizovci, Vechci, Ondavská Matiašovce, Bořka, Dobšiné a Žehre.

Právě v Žehre byla i zplnomocněnkyně vlády SR pro záležitosti romské menšiny Andrea Bučková. "I testování v Žehre probíhá bez jakýchkoliv komplikací - profesionálně, uctivě a klidně. Mnozí obyvatelé a obyvatelky měli obavy, zda testování na COVID-19 nebude bolestivé. Sami však konstatovali, že se jejich obavy nepotvrdily a testování proběhlo citlivě a bezbolestně. Zároveň pochválili i spolupráci s policií a vojenskými odborníky civilní spolupráce," uvedla Andrea Bučková.

VIDEO

Přečteno: 2074x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Peter Pollák, COVID-19, Andrea Bučková, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo