romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: První pozitivně testovaný v romských osadách na Slovensku. Vše probíhá v klidu a bez problémů, uvedla Bučková

5.4.2020 22:06
Testování v romských osadách na onemocnění COVID-19 (FOTO: Ministerstvo obrany SR)
Testování v romských osadách na onemocnění COVID-19 (FOTO: Ministerstvo obrany SR)

Testování v romských osadách na Slovensku pokračovalo i v neděli. Europoslanec a člen krizového štábu Peter Pollák oznámil bez dalších podrobností, že byl zjištěn první pozitivní nález onemocnění COVID-19. I v neděli však testování probíhalo v naprostém klidu a například v Žehre na něj dohlížela i zplnomocněnkyně vlády SR pro záležitosti romské menšiny Andrea Bučková.

"První pozitivní," napsal odpoledne na sociální síť Peter Pollák. Ještě před tím s ním ROMEA TV natočila exkluzivní rozhovor, ve kterém vysvětloval proč a jakým způsobem testování v osadách probíhá.

"Pokud virus bude v romských osadách, bude zabíjet stejně jako v Itálii. Naše akce má ochránit životy," uvedl v rozhovoru pro ROMEA TV Peter Pollák. "V pátek se otestovalo na Slovensku 2000 lidí, pouze 49 z nich byli Romové," vysvětlil Pollák všem, kteří se na sociálních sítí ptali, proč se testují "pouze" Romové. "V sobotu pak bylo otestováno 196 lidí a dnes to odhadem bylo dalších 220," dodal Peter Pollák

Po sobotním testování v Trebišove, Smižanoch, Kecerovciach, Zborove, Doľanoch, Hrabušiciach a Markušovciach se testovalo v neděli v Křížové Vsi, Batizovci, Vechci, Ondavská Matiašovce, Bořka, Dobšiné a Žehre.

Právě v Žehre byla i zplnomocněnkyně vlády SR pro záležitosti romské menšiny Andrea Bučková. "I testování v Žehre probíhá bez jakýchkoliv komplikací - profesionálně, uctivě a klidně. Mnozí obyvatelé a obyvatelky měli obavy, zda testování na COVID-19 nebude bolestivé. Sami však konstatovali, že se jejich obavy nepotvrdily a testování proběhlo citlivě a bezbolestně. Zároveň pochválili i spolupráci s policií a vojenskými odborníky civilní spolupráce," uvedla Andrea Bučková.

VIDEO

Přečteno: 1988x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Peter Pollák, COVID-19, Andrea Bučková, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo