romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Romové v Charkově jsou pod palbou ruských vojáků. Putin je ďáblův syn, okomentoval situaci europoslanec Peter Pollák

1.3.2022 21:52
Romové z Charkova (1. 3. 2022)
Romové z Charkova (1. 3. 2022)

Těžké chvíle pod palbou zažívají obyvatelé Charkova, ráno ruské rakety zasáhly sídlo charkovské oblastní správy v centru města. Poničeny byly i další budovy včetně opery či filharmonie a obytných domů. V jedné z budov jsou Putinovými vojáky obklíčena i čtyřicetičlenná skupina Romů, uvnitř budovy jsou i děti. Vyplývá to z rozhovoru, který na sociální síti Facebook zveřejnil europoslanec Peter Pollák, který Vladimíra Putina označil za ďáblova syna.

"Před chvílí jsem měl možnost mluvit s Romy, kteří jsou v ukrajinském Charkově obklíčeni Putinovými vojáky. To, co se odehrává v Charkově, v Kyjevě či v jiných ukrajinských městech, kde lidé v krytech či ve sklepích chrání své životy před Putinovou armádou, nepřeji nikomu na tomto světě. Člověk, který toto zlo spustil, je synem ďábla," uvedl Peter Pollák.

"Nechápu, jak může někdo nařídit střelbu raketami na nevinné civilisty, kteří určitě Putinovi nijak neublížili," dodal.

V telefonickém rozhovoru, který se později přerušil, mu místní Romové popisují kritickou situaci, kdy uvízli společně s dětmi v obklíčení ruské armády. "Bombardují nás, bomby pořád padají, létají letadla. Nevím, jak se odtud dostat," emotivně vypráví jeden z Romů. "Je nás tady 40 Romů, z toho 15 dětí. Bojíme se, aby nás ruští vojáci nenašli," dodává.

VIDEO

Přečteno: 2634x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Rusko, Válka, Romové, genocidaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo