romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Ultrapravice protestovala proti vládním opatřením v Bratislavě. Zazněly i rasistická a xenofobní hesla

17.10.2020 19:22
Ultrapravicoví radikálové protestovali 17. 10. 2020 v Bratislavě proti vládním opatření proti šíření onemocnění COVID-19 (FOTO: Repro ČT24)
Ultrapravicoví radikálové protestovali 17. 10. 2020 v Bratislavě proti vládním opatření proti šíření onemocnění COVID-19 (FOTO: Repro ČT24)

Do bratislavských ulic dnes na protest proti opatřením proti onemocnění COVID-19 vyrazili agresivní fotbaloví fanoušci a příznivci ultrapravice. Nelíbí se jim zpřísněná vládní opatření a před sídlem vlády slovně napadali premiéra Igora Matoviča. Během demonstrace zazněly i rasistická a xenofobní hesla. Policie proti extremistům zasáhla vodním dělem a slzným plynem. Podobné shromáždění se má v neděli konat i v Praze.

Před sídlem vlády se extremisté zdravili fašistickým pozdravem "Na stráž" a směrem ke slovenské vládě skandovali "cikánská parta."

VIDEO

"Je opravdu ubohé, že v době, kdy u nás znepokojivě narůstá počet nakažených koronavirus, je vyhlášen nouzový stav a zákaz shromažďování, se najdou lidé, kteří nic z toho nerespektují. Demonstrace, která nemá skutečný obsah a její jedinou úlohou je primitivní provokace, je zoufalým pokusem ultras a radikální pravice upoutat na sebe pozornost," komentoval počínání demonstrantů slovenský ministr vnitra Roman Mikulec.

Během shromáždění protestující házeli za bránu úřadu vlády zapálené světlice, odpalovali dělobuchy a snažili se bránu vyvrátit. Policejní těžkooděnci následně vytvořili kordon před bránou a vůči agresivním demonstrantům použila slzný plyn a vodní dělo. Příznivci ultrapravice po policistech házeli lahve a dlažební kostky.

Policie během protestu zadržela několik osob. "Účastníci shromáždění i přes opakované výzvy použili zápalnou pyrotechniku, kterou se navzájem zranili, když jeden z přítomných ji vhodil mezi shromážděné," uvedla policie.

"Několik protiprávních jednání zúčastněných osob přerušila pořádková jednotka, která vytvořila kordon na přehrazení prostoru. Jelikož útočníci od tohoto jednání opakovaně neupustili, pořádková jednotka použila donucovací prostředky, a to slzný plyn a speciální vodní stříkačku na obnovení veřejného pořádku," doplnila policie. Dodala, že na místě bylo zraněno několik osob, mezi nimi i příslušníci policejního sboru.

Neohlášené shromáždění se konalo v době nouzového stavu, kdy je platný zákaz shromažďování osob ve skupinách více než šest lidí.

"Z místa shromáždění ultrapravicových radikálů se stalo bezpečnostní riziko," uzavřela policie.

Podobné shromáždění na neděli svolali i radikální fanoušci a konspirátoři na pražské Staroměstkém náměstí. Konspirátorsko-dezinformační Hnutí občanské nespokojenosti chtějí také protestovat proti vládním koronavirovým opatřením. Podle policie na akci dorazí chuligáni klubů Baník Ostrava, Sparta Praha, Bohemians Praha, 1. FC Slovácko, SFC Opava, Zbrojovka Brno, Kometa Brno, Viktorie Plzeň, FC Zlín, Sigma Olomouc, či FK Pardubice.

Přečteno: 993x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Demonstrace, Extremismus, Rasismus, Xenofobie, COVID-19, BratislavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo