romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ubytovna v Bratislavě odmítla ubytovat romské dělníky

13.10.2016 16:41
Ubytovna Tarif, repro video Denník N
Ubytovna Tarif, repro video Denník N

V bratislavské ubytovně Tarif nechtějí ubytovat Romy a několik jich dokonce vyhodili. Po vyhození Romů z ubytovny a slovních urážkách se Denník N rozhodl situaci prověřit. Novinář Miro Kern šel se skrytým mikrofonem do ubytovny zarezervovat bydlení pro několik "svých" dělníků. První otázka syna ředitele ubytovny, který seděl na recepci, zněla: „Jsou bílý nebo Romové?“ Když se dozvěděl, že se jedná o Romy, řekl, že Romy vůbec neubytovávají.

„Dva chlapi z naší party zastavil ředitel ubytovny a řekl jim, že tady na ubytovně Romy nechce vidět,“ uvedl pro Denník N Štefan Krištof, jeden z dělníků. Kern se poté recepčnímu představil jako novinář a otázal se ho, proč Romy neubytovávají. Prý je to proto, že s Romy mají špatné zkušenosti a ostatní lidé, kteří na ubytovně bydlí, tam s nimi být nechtějí.

„Vy Romové nám tu kazíte kšefty. Kvůli vám lidé z ubytovny odcházejí,“ řeklo Romům vedení ubytovny.

Ředitel ubytovny nepřiznal, že den předtím z ubytovny vyhodil partu Romů ani, že je slovně urážel. Původně s ubytováním dělníků nebyl žádný problém, ale až poté co se majitelé dozvěděli, že dělníci jsou Romové. O den později v dopoledních hodinách dělníkům vyházeli věci z pokoje s tím, že ubytování nebylo zaplacené, což nebyla pravda.

„Pro Romy máme vyhrazené čtvrté poschodí, protože ostatní lidé s nimi nechtějí bydlet ani je vídat na chodbě, ale je neustále plné,“ zdůvodnil Denníku N spolumajitel ubytovny Igor Kopecký.

VIDEO

Přečteno: 2871x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Diskriminace, Slovensko, Bydlení, ubytovna, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo