romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ubytovna v Bratislavě odmítla ubytovat romské dělníky

13.10.2016 16:41
Ubytovna Tarif, repro video Denník N
Ubytovna Tarif, repro video Denník N

V bratislavské ubytovně Tarif nechtějí ubytovat Romy a několik jich dokonce vyhodili. Po vyhození Romů z ubytovny a slovních urážkách se Denník N rozhodl situaci prověřit. Novinář Miro Kern šel se skrytým mikrofonem do ubytovny zarezervovat bydlení pro několik "svých" dělníků. První otázka syna ředitele ubytovny, který seděl na recepci, zněla: „Jsou bílý nebo Romové?“ Když se dozvěděl, že se jedná o Romy, řekl, že Romy vůbec neubytovávají.

„Dva chlapi z naší party zastavil ředitel ubytovny a řekl jim, že tady na ubytovně Romy nechce vidět,“ uvedl pro Denník N Štefan Krištof, jeden z dělníků. Kern se poté recepčnímu představil jako novinář a otázal se ho, proč Romy neubytovávají. Prý je to proto, že s Romy mají špatné zkušenosti a ostatní lidé, kteří na ubytovně bydlí, tam s nimi být nechtějí.

„Vy Romové nám tu kazíte kšefty. Kvůli vám lidé z ubytovny odcházejí,“ řeklo Romům vedení ubytovny.

Ředitel ubytovny nepřiznal, že den předtím z ubytovny vyhodil partu Romů ani, že je slovně urážel. Původně s ubytováním dělníků nebyl žádný problém, ale až poté co se majitelé dozvěděli, že dělníci jsou Romové. O den později v dopoledních hodinách dělníkům vyházeli věci z pokoje s tím, že ubytování nebylo zaplacené, což nebyla pravda.

„Pro Romy máme vyhrazené čtvrté poschodí, protože ostatní lidé s nimi nechtějí bydlet ani je vídat na chodbě, ale je neustále plné,“ zdůvodnil Denníku N spolumajitel ubytovny Igor Kopecký.

VIDEO

Přečteno: 2709x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Diskriminace, Slovensko, Bydlení, ubytovna, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo