romea - logo
31. října 2020 (sobota)
svátek má Štěpánka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výzva k přihlášení na stáž u OBSE v Praze anebo ve Vídni otevřena do 16.3

6.3.2020 17:03
Ve dnech 19. – 30. září 2016 Úřad pro demokratické instituce a lidská práva pořádá ve Varšavě tradiční Implementační setkání lidské dimenze (Human Dimension Implementation Meeting - HDIM) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.
Ve dnech 19. – 30. září 2016 Úřad pro demokratické instituce a lidská práva pořádá ve Varšavě tradiční Implementační setkání lidské dimenze (Human Dimension Implementation Meeting - HDIM) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE; anglicky Organization for Security and Cooperation in Europe, OSCE) má do 16. března 2020 otevřenou výzvu k přihlašování na stáž do různých oddělení Sekretariátu ve Vídni a Dokumentačního centra v Praze. Stáž v rozsahu 3ִ–6 měsíců je určena pro 30 stážistů, kteří mají na výběr z 27 pozic v administrativních a programových sekcích.

OSCE je mezivládní organizace s 57 členskými zeměmi v Evropě, Severní Americe a ve Střední Asii zaměřená na bezpečnost a politickou stabilitu států - i Česká republika je účastnickým státem OBSE. Jejím cílem je spolupráce v oblasti identifikace vojenských, politických, ekonomických, environmentálních a sociálních rizik a prevence a řešení problémů z nich vyplývajících.

Do její agendy patří např. kontrola zbrojení, lidská práva, práva menšin, environmentální práva, demokratizace, strategie v oblasti udržování pořádku či boj proti terorismu. Stáž je příležitostí nejen pro rozvíjení profesionálních dovedností a získání praxe v mezinárodní organizaci, ale také navazování kontaktů.

Pro studenty či čerstvé absolventy bylo by to skvělou volbou. Stážista v přihlášce může uvést tři preferované oblasti ze seznamu, které se liší v závislosti na vybraném oddělení.

Obecně stážisty mohou očekávat následující typy činností:

 • psaní výzkumných článků, reportů, tvorba prezentací
 • asistence při koordinaci a implementaci projektu, např. psaní projektového záměru či reportu, tvorba rozpočtu
 • výzkum za účelem revize právních dokumentů a tvorby právních hledisek, monitorování médií, tvorba finančních či jiných analýz o podpora při organizování událostí, pracovních schůzek, tiskových konferencí, kulatých stolů atd.
 • správa webu, tvorba audio-vizuálního materiálu pro sociální média, tvorba propagačních materiálů
 • účast na jednacích schůzích OBSE, tvorba záznamů z jednání
 • podpora denního provozu administrativních sekcí jako lidské zdroje, finanční oddělení, IT oddělení…
 • osobní asistence poskytovaná senior manažerům: úkony spojené s pracovními cestami a přípravou na jednání

Podmínky pro přihlášení

 • věk do 30 let
 • statut studenta – studium posledního či vyššího ročníku bakalářské či magisterského programu nebo statut čerstvého absolventa – studium ukončené maximálně před 2 roky
 • plynulá znalost angličtiny v mluvené i psané formě
 • počítačová gramotnost
 • výhodou je i předchozí pracovní zkušenost v dané oblasti a znalost dalších oficiálních jazyků OBSE, především ruštiny

Přihlašovací formulář naleznete zde. Jako součástí přihlášky je vyžadován motivační dopis.

Pro více informací o struktuře a práci Sekretariátu, klikněte zde. Pokud vás zajímá, jak stáž hodnotí současní a minulí stážisté, můžete shlédnout propagační video zde.

agw, lud, press release of the OSCE
Přečteno: 462x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bezpečnost, HDIM, OBSE, ODIHRHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo