romea - logo
14. července 2020 (úterý)
svátek má Karolína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzva k přihlášení na stáž u OBSE v Praze anebo ve Vídni otevřena do 16.3

6.3.2020 17:03
Ve dnech 19. – 30. září 2016 Úřad pro demokratické instituce a lidská práva pořádá ve Varšavě tradiční Implementační setkání lidské dimenze (Human Dimension Implementation Meeting - HDIM) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.
Ve dnech 19. – 30. září 2016 Úřad pro demokratické instituce a lidská práva pořádá ve Varšavě tradiční Implementační setkání lidské dimenze (Human Dimension Implementation Meeting - HDIM) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE; anglicky Organization for Security and Cooperation in Europe, OSCE) má do 16. března 2020 otevřenou výzvu k přihlašování na stáž do různých oddělení Sekretariátu ve Vídni a Dokumentačního centra v Praze. Stáž v rozsahu 3ִ–6 měsíců je určena pro 30 stážistů, kteří mají na výběr z 27 pozic v administrativních a programových sekcích.

OSCE je mezivládní organizace s 57 členskými zeměmi v Evropě, Severní Americe a ve Střední Asii zaměřená na bezpečnost a politickou stabilitu států - i Česká republika je účastnickým státem OBSE. Jejím cílem je spolupráce v oblasti identifikace vojenských, politických, ekonomických, environmentálních a sociálních rizik a prevence a řešení problémů z nich vyplývajících.

Do její agendy patří např. kontrola zbrojení, lidská práva, práva menšin, environmentální práva, demokratizace, strategie v oblasti udržování pořádku či boj proti terorismu. Stáž je příležitostí nejen pro rozvíjení profesionálních dovedností a získání praxe v mezinárodní organizaci, ale také navazování kontaktů.

Pro studenty či čerstvé absolventy bylo by to skvělou volbou. Stážista v přihlášce může uvést tři preferované oblasti ze seznamu, které se liší v závislosti na vybraném oddělení.

Obecně stážisty mohou očekávat následující typy činností:

 • psaní výzkumných článků, reportů, tvorba prezentací
 • asistence při koordinaci a implementaci projektu, např. psaní projektového záměru či reportu, tvorba rozpočtu
 • výzkum za účelem revize právních dokumentů a tvorby právních hledisek, monitorování médií, tvorba finančních či jiných analýz o podpora při organizování událostí, pracovních schůzek, tiskových konferencí, kulatých stolů atd.
 • správa webu, tvorba audio-vizuálního materiálu pro sociální média, tvorba propagačních materiálů
 • účast na jednacích schůzích OBSE, tvorba záznamů z jednání
 • podpora denního provozu administrativních sekcí jako lidské zdroje, finanční oddělení, IT oddělení…
 • osobní asistence poskytovaná senior manažerům: úkony spojené s pracovními cestami a přípravou na jednání

Podmínky pro přihlášení

 • věk do 30 let
 • statut studenta – studium posledního či vyššího ročníku bakalářské či magisterského programu nebo statut čerstvého absolventa – studium ukončené maximálně před 2 roky
 • plynulá znalost angličtiny v mluvené i psané formě
 • počítačová gramotnost
 • výhodou je i předchozí pracovní zkušenost v dané oblasti a znalost dalších oficiálních jazyků OBSE, především ruštiny

Přihlašovací formulář naleznete zde. Jako součástí přihlášky je vyžadován motivační dopis.

Pro více informací o struktuře a práci Sekretariátu, klikněte zde. Pokud vás zajímá, jak stáž hodnotí současní a minulí stážisté, můžete shlédnout propagační video zde.

agw, lud, press release of the OSCE
Přečteno: 447x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bezpečnost, HDIM, OBSE, ODIHRHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo