romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzva k přihlášení na stáž u OBSE v Praze anebo ve Vídni otevřena do 16.3

6.3.2020 17:03
Ve dnech 19. – 30. září 2016 Úřad pro demokratické instituce a lidská práva pořádá ve Varšavě tradiční Implementační setkání lidské dimenze (Human Dimension Implementation Meeting - HDIM) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.
Ve dnech 19. – 30. září 2016 Úřad pro demokratické instituce a lidská práva pořádá ve Varšavě tradiční Implementační setkání lidské dimenze (Human Dimension Implementation Meeting - HDIM) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE; anglicky Organization for Security and Cooperation in Europe, OSCE) má do 16. března 2020 otevřenou výzvu k přihlašování na stáž do různých oddělení Sekretariátu ve Vídni a Dokumentačního centra v Praze. Stáž v rozsahu 3ִ–6 měsíců je určena pro 30 stážistů, kteří mají na výběr z 27 pozic v administrativních a programových sekcích.

OSCE je mezivládní organizace s 57 členskými zeměmi v Evropě, Severní Americe a ve Střední Asii zaměřená na bezpečnost a politickou stabilitu států - i Česká republika je účastnickým státem OBSE. Jejím cílem je spolupráce v oblasti identifikace vojenských, politických, ekonomických, environmentálních a sociálních rizik a prevence a řešení problémů z nich vyplývajících.

Do její agendy patří např. kontrola zbrojení, lidská práva, práva menšin, environmentální práva, demokratizace, strategie v oblasti udržování pořádku či boj proti terorismu. Stáž je příležitostí nejen pro rozvíjení profesionálních dovedností a získání praxe v mezinárodní organizaci, ale také navazování kontaktů.

Pro studenty či čerstvé absolventy bylo by to skvělou volbou. Stážista v přihlášce může uvést tři preferované oblasti ze seznamu, které se liší v závislosti na vybraném oddělení.

Obecně stážisty mohou očekávat následující typy činností:

 • psaní výzkumných článků, reportů, tvorba prezentací
 • asistence při koordinaci a implementaci projektu, např. psaní projektového záměru či reportu, tvorba rozpočtu
 • výzkum za účelem revize právních dokumentů a tvorby právních hledisek, monitorování médií, tvorba finančních či jiných analýz o podpora při organizování událostí, pracovních schůzek, tiskových konferencí, kulatých stolů atd.
 • správa webu, tvorba audio-vizuálního materiálu pro sociální média, tvorba propagačních materiálů
 • účast na jednacích schůzích OBSE, tvorba záznamů z jednání
 • podpora denního provozu administrativních sekcí jako lidské zdroje, finanční oddělení, IT oddělení…
 • osobní asistence poskytovaná senior manažerům: úkony spojené s pracovními cestami a přípravou na jednání

Podmínky pro přihlášení

 • věk do 30 let
 • statut studenta – studium posledního či vyššího ročníku bakalářské či magisterského programu nebo statut čerstvého absolventa – studium ukončené maximálně před 2 roky
 • plynulá znalost angličtiny v mluvené i psané formě
 • počítačová gramotnost
 • výhodou je i předchozí pracovní zkušenost v dané oblasti a znalost dalších oficiálních jazyků OBSE, především ruštiny

Přihlašovací formulář naleznete zde. Jako součástí přihlášky je vyžadován motivační dopis.

Pro více informací o struktuře a práci Sekretariátu, klikněte zde. Pokud vás zajímá, jak stáž hodnotí současní a minulí stážisté, můžete shlédnout propagační video zde.

agw, lud, press release of the OSCE
Přečteno: 413x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bezpečnost, HDIM, OBSE, ODIHRHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo