romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nedělní napadení ženy z Louisiany Ku-Klux-Klanem bylo vymyšlené

Washington, 24.10.2012 10:20, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO 12:00)
Sharmeka Moffitová (FOTO: CNN.com)
Sharmeka Moffitová (FOTO: CNN.com)

Útok na 20letou ženu afroamerického původu vedený údajně třemi muži z Ku-Klux-Klanu, k němuž mělo dojít v neděli večer ve státě Louisiana na jihu USA, není podle nových informací policie založen na pravdě. Popáleniny si žena zřejmě způsobila sama.

Sharmeka Moffittová utrpěla popáleniny na více než polovině těla, uvedla policie, kterou oběť přivolala po útoku v neděli večer. Útok vyšetřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jako možný zločin motivovaný rasovou nenávistí. Oběť byla v kritickém stavu hospitalizována. Některá její zranění byla klasifikována jako popáleniny třetího stupně.

Podle nových policejních zjištění byl ale v autě domněle napadené ženy nalezen zapalovač a láhev zápalné kapaliny, které dle šéfa policie ukazují, že nešlo o útok, nýbrž že si žena zranění způsobila sama.

Moffittová policii původně řekla, že muži ji nejdřív v parku ve městě Winnsboro polili hořlavinou. Oheň uhasila vodou z nedalekého kohoutku ještě před příjezdem policie. Na kapotě jejího automobilu pachatelé zanechali iniciály KKK a rasistickou poznámku. Napadená žena pachatele popsala jako tři muže v bílých kápích nebo čepicích.

Přečteno: 1011x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, USA, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo