romea - logo
24. září 2021 (pátek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nedělní napadení ženy z Louisiany Ku-Klux-Klanem bylo vymyšlené

Washington, 24.10.2012 10:20, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO 12:00)
Sharmeka Moffitová (FOTO: CNN.com)
Sharmeka Moffitová (FOTO: CNN.com)

Útok na 20letou ženu afroamerického původu vedený údajně třemi muži z Ku-Klux-Klanu, k němuž mělo dojít v neděli večer ve státě Louisiana na jihu USA, není podle nových informací policie založen na pravdě. Popáleniny si žena zřejmě způsobila sama.

Sharmeka Moffittová utrpěla popáleniny na více než polovině těla, uvedla policie, kterou oběť přivolala po útoku v neděli večer. Útok vyšetřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jako možný zločin motivovaný rasovou nenávistí. Oběť byla v kritickém stavu hospitalizována. Některá její zranění byla klasifikována jako popáleniny třetího stupně.

Podle nových policejních zjištění byl ale v autě domněle napadené ženy nalezen zapalovač a láhev zápalné kapaliny, které dle šéfa policie ukazují, že nešlo o útok, nýbrž že si žena zranění způsobila sama.

Moffittová policii původně řekla, že muži ji nejdřív v parku ve městě Winnsboro polili hořlavinou. Oheň uhasila vodou z nedalekého kohoutku ještě před příjezdem policie. Na kapotě jejího automobilu pachatelé zanechali iniciály KKK a rasistickou poznámku. Napadená žena pachatele popsala jako tři muže v bílých kápích nebo čepicích.

Přečteno: 1045x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, USA, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo