romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zastřelený romský mladík měl ruce nad hlavou, když byl zabit. Tvrdí to jeho kamarád, který před policejní střelbou uprchl

2.11.2021 10:43
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons

Přítel dvacetiletého Nikose Sabanise, kterého zastřelila v sobotu 23.10 v Athénách policie, tvrdí, že v momentě střelby se všichni tři mladíci vzdávali a měli ruce nad hlavou. Přesto po nich policie vypálila více než 30 kulek. Řidič vozidla, které bylo podle policie kradené, Nikos Sabanis byl zastřelen, šestnáctiletý spolujezdec byl těžce raněn, a dalšímu, asi patnáctiletému pasažérovi se podařilo utéct. Zranění unikl a dobrovolně se ve středu přihlásil médiím a prokurátorům s výpovědí. Informoval o tom zpravodajský server VICE.com.

Na rozdíl od výpovědi policistů, romský mladík sdělil médiím a vyšetřovatelům, že auto zastavilo a všichni v autě zvedli ruce nad hlavu podle pokynů policie.

"Báli jsme se, že nás zabijí,” řekl patnáctiletý mladík. "Jakmile jsme zastavili, zvedli jsme ruce nad hlavu a oni na nás stříleli,” uvedl mladík, což je v přímém rozporu s tvrzením policie, že policisté byli teenagery ohroženi na životě.

Tragédie se stala minulou sobotu, kdy policisté pronásledovali na motorkách kradený automobil. Řidič měl odmítnout zastavit a ujel. Policie později použila střelné zbraně a jednoho člena posádky zastřelila..

Střelba měla za následek střety policie s romskou komunitou, ke kterým se přidaly protirasisticky smýšlející ultralevicové a anarchistické skupiny, což vyústilo v hromadné zatýkání a zranění jak na straně demonstrantů, tak i kolemjdoucích. 

Přečteno: 2117x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Řecko, střelba, smrt , Smrt po policejní intervenciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo