romea - logo
15. prosince 2019 (neděle)
svátek má Radana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zpěvák Igor Kmeťo v Desetiminutovce Richarda Samka

Mělník, 26.11.2013 14:54, (ROMEA)

Igor Kmeťo se narodil v Bratislavě. Jeho hudební talent se projevil již v dětství, když jako šestiletý začal hrát na bicí nástroje. Studoval na konzervatoři saxofon, po ukončení absolvoval stáž ve Spojených státech amerických. V roce 2000 spolu se svým otcem založil skupinu Kmeťoband. V kapele Kmeťoband hraje na syntezátor, saxofon a dělá hudební aranžmá. V roce 2003 skupina vydala první album z názvem Bumamara, které má na kontě 60 tisíc prodaných nosičů. V roce 2004 následovalo album Vagabund, na kterém jsou známé hity jako Amen Sovore nebo Vagabund. Momentálně se Igor vedle nahrávání sólového alba věnuje produkci. Může se pochlubit vlastním studiem - Gitano Records, kde vyprodukoval a nahrál hudbu několika známým slovenským hudebníkům, mezi které patří například megastar Rytmus nebo zpěvačka Tina. Igora Kmeťa si do pořadu Desetiminutovka pozval Richard Samko.

Přečteno: 1865x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Slovensko, DesetiminutovkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo