romea - logo
23. července 2019 (úterý)
svátek má Libor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zpěvák Igor Kmeťo v Desetiminutovce Richarda Samka

Mělník, 26.11.2013 14:54, (ROMEA)

Igor Kmeťo se narodil v Bratislavě. Jeho hudební talent se projevil již v dětství, když jako šestiletý začal hrát na bicí nástroje. Studoval na konzervatoři saxofon, po ukončení absolvoval stáž ve Spojených státech amerických. V roce 2000 spolu se svým otcem založil skupinu Kmeťoband. V kapele Kmeťoband hraje na syntezátor, saxofon a dělá hudební aranžmá. V roce 2003 skupina vydala první album z názvem Bumamara, které má na kontě 60 tisíc prodaných nosičů. V roce 2004 následovalo album Vagabund, na kterém jsou známé hity jako Amen Sovore nebo Vagabund. Momentálně se Igor vedle nahrávání sólového alba věnuje produkci. Může se pochlubit vlastním studiem - Gitano Records, kde vyprodukoval a nahrál hudbu několika známým slovenským hudebníkům, mezi které patří například megastar Rytmus nebo zpěvačka Tina. Igora Kmeťa si do pořadu Desetiminutovka pozval Richard Samko.

Přečteno: 1855x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Slovensko, DesetiminutovkaHLAVNÍ ZPRÁVY

(FOTO: Jarmila Vaňová)

Naděje pro Luník IX: Síla na změnu přichází ze samotného ghetta (2.část)

18.7.2019 14:19
„Jako novinářka jsem na sídliště chodila často a dlouhé roky. Znala jsem se s obyvateli, poslanci, starosty. Lidé mě zdravili a nikdy jsem neměla problém s tím, aby se mi na kameru vyjádřili. Opravdové poznání však přišlo až po tom, co jsem na Luníku začala pracovat jako terénní sociální pracovnice,“ přibližuje v předchozím čísle v prvním díle unikátní sondy do nitra a kontextů nejznámějšího slovenského ghetta Jarmila Vaňová.
 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

IPSI: Poskytne stát dotaci na čunkodomky v Chanově? Most v to marně doufá

18.7.2019 12:37
Napsali jsme řediteli odboru politiky bydleníMinisterstvo pro místní rozvoj (MMR), co je pravdy na tom, že na stavbu kontejnerových domů po vzoru akce Jiřího Čunka s vystěhováním Romů na skládku Poschlá za Vsetínem (nazývaných čunkodomy, čuknoboxy nebo čuknobuňky) bude město Most v Chanově "čerpat státní dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj".
 celý článek

Památník v Letech u Písku v roce 2004 (FOTO: Archiv Romea.cz)

Odborná soutěž k podobě památníku v Letech bude vyhlášena v září. Výsledky by měly být na jaře

18.7.2019 10:52
Muzeum romské kultury ve spolupráci s firmou ONplan ukončilo tříměsíční konzultační fázi přípravy mezinárodní dvoufázové krajinářsko-architektonické soutěže „Lety u Písku, Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách“.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo