romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Antifa.cz: František Červenka - D.O.S.T. nahnědlá cesta k prezidentovi

Praha, 30.7.2011 22:48, (ROMEA)

V pátek 8. července 2011 přišli na Pražský hrad popřát prezidentu republiky k jeho sedmdesátinám zakládající členové občanského sdružení Akce D.O.S.T. Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka a Jiří Hejlek a také předseda Institutu sv. Josefa Michal Semín.

Na aktivity D.O.S.T. jsme upozornili krátce po jejich vzniku, v lednu 2008 v článku Stejně vás D.O.S.T.anem. Zjištění, že manifest xenofobní pravice podepsali i poslanci a senátoři za ODS vyvolalo skandál a celá iniciativa se na dva roky prakticky odmlčela a nevyvíjela téměř žádnou veřejnou činnost. K její aktivizaci došlo na podzim 2009. Tehdy se ratifikovala Lisabonská smlouva a Václav Klaus potřeboval pouliční stafáž pro své "antiunijní" divadlo. D.O.S.T. společně s Machovou stranou Svobodných, Janou Bobošíkovu a dalšími se k tomu hodili dobře a uspořádali několik akcí na podporu prezidenta.

Prezidentská kancelář byla už tehdy dotazována médii, zda si je Hrad vědom, že vedení iniciativy má za sebou podivnou minulost, včetně spolupráce s neonacisty, ale Hrad v tom neviděl problém. Věc se ale nedostala na veřejnost, nejspíše proto, že ji přehlušil celoevropský rozměr Klausova pošťuchování s Evropskou unií.

>>> CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Antifa.cz
Přečteno: 1527x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Neonacismus, Extremismus, D.O.S.THLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo