romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Antifa.cz: František Červenka - D.O.S.T. nahnědlá cesta k prezidentovi

Praha, 30.7.2011 22:48, (ROMEA)

V pátek 8. července 2011 přišli na Pražský hrad popřát prezidentu republiky k jeho sedmdesátinám zakládající členové občanského sdružení Akce D.O.S.T. Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka a Jiří Hejlek a také předseda Institutu sv. Josefa Michal Semín.

Na aktivity D.O.S.T. jsme upozornili krátce po jejich vzniku, v lednu 2008 v článku Stejně vás D.O.S.T.anem. Zjištění, že manifest xenofobní pravice podepsali i poslanci a senátoři za ODS vyvolalo skandál a celá iniciativa se na dva roky prakticky odmlčela a nevyvíjela téměř žádnou veřejnou činnost. K její aktivizaci došlo na podzim 2009. Tehdy se ratifikovala Lisabonská smlouva a Václav Klaus potřeboval pouliční stafáž pro své "antiunijní" divadlo. D.O.S.T. společně s Machovou stranou Svobodných, Janou Bobošíkovu a dalšími se k tomu hodili dobře a uspořádali několik akcí na podporu prezidenta.

Prezidentská kancelář byla už tehdy dotazována médii, zda si je Hrad vědom, že vedení iniciativy má za sebou podivnou minulost, včetně spolupráce s neonacisty, ale Hrad v tom neviděl problém. Věc se ale nedostala na veřejnost, nejspíše proto, že ji přehlušil celoevropský rozměr Klausova pošťuchování s Evropskou unií.

>>> CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Antifa.cz
Přečteno: 1552x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Neonacismus, Extremismus, D.O.S.THLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo