romea - logo
18. listopadu 2017 (sobota)
svátek má Romana
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Bezpečnost v problémové části Orlové zvýší policejní služebna

Ostrava, 12.2.2007 17:45, (ČTK)

Nová služebna strážníků by měla zvýšit bezpečnost v problémové části Orlové. Městskou částí Poruba v minulosti zmítaly rasové nepokoje a ultrapravicoví radikálové tam dokonce organizovali protiromskou domobranu. O vybudování nové služebny rozhodli minulý týden orlovští zastupitelé. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Nataša Cibulková.

Strážníci by měli být v nové služebně pracovat čtyřiadvacet hodin. "Jeden policista by byl nastálo k dispozici občanům k nahlášení událostí a další čtyři strážníci by v terénu dohlíželi na bezpečnost v dané lokalitě. Chceme se daleko více přiblížit občanům Poruby," uvedl pro ČTK starosta města Jiří Michalík.

Cibulková dodala, k tomuto kroku zastupitele vedla především kriminalita, která v oblasti výrazně vzrostla během posledních dvou let. Situace eskalovala v prosinci 2005. Tehdy členové hnutí Národní odpor Orlová začali organizovat domobranu. Tvrdili, že chtějí ochránit lidi z řad starousedlíků před zloději a násilníky.

Na první hlídky se dostavily asi tři desítky ultrapravicových radikálů. Tři z nich policie zadržela, protože se ozbrojili. Odvolání hlídek následovalo po slibu starosty Orlové, že s extremisty zasedne ke kulatému stolu.

"Dnes už je v Porubě situace daleko klidnější, nicméně obyvatelé ještě stále mají strach," řekla mluvčí. "Jsem přesvědčen o tom, že už jen stálá přítomnost městské policie v této části města zvýší pocit bezpečnosti obyvatel a naopak, zkomplikuje život pachatelům trestné činnosti," dodal starosta.

Nová služebna vznikne v nebytových prostorách města. Na její zřízení zastupitelé vyčlenili částku 250.000 korun. "V tuto chvíli je služebna v Porubě nutnou záležitostí. Když se situace v budoucnu vyřeší a situace uklidní, mohou prostory i opět sloužit k podnikatelským účelům," vysvětlil místostarosta Radislav Mojžíšek.

Rasové nepokoje se nevyhýbají ani dalším částem Orlové. Loni v září například v jiné části města násilnosti mezi Romy a příslušníky hnutí skinhead vyvrcholily několika vzájemnými potyčkami. Ke slovu přišly i sekery, baseballové pálky, řetězy a boxery. Policisté ve městě posílili hlídkovou službu.

Přečteno: 1006x

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Shromáždění na Abertově - 17. 11. 2017

videoZÁZNAMY: ČR si připomněla 17. listopad, policie v Praze zadržela dva příznivc eextremistické DSSS

17.11.2017 12:54, (AKTUALIZOVÁNO 21:00)
Obyvatelé České republiky si dnes připomněli výročí událostí spojených se 17. listopadem. Hlavní město zažilo pietní shromáždění, demonstrace pravicových extremistů i krajní levice i různé kulturní akce. Na akce svolané u příležitosti výročí událostí z listopadu 1939 a 1989 dohlíželi stovky policistů, pražským jednotkám vypomohly i další krajská ředitelství.
 celý článek

Dominika Duka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Kardinál Duka poblahopřál nenávistné Okamurově SPD k volebnímu výsledku. Spojuje nás péče o bezpečí lidí a řada jiných témat, uvedl

16.11.2017 13:45
Hlava české katolické církve, kardinál Dominik Duka, poblahopřál k výsledkům voleb předsedovi hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamurovi. „Dovoluji si Vám pogratulovat k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v této zemi i řada jiných témat. Přál bych Vám, abyste Vy i Vaši poslanci v nově ustavené sněmovně dokázali důrazně prosazovat právo a spravedlnost,“ uvedl Duka ve svém dopise.
 celý článek

Emil Voráč

Emil Voráč: Dokud nebudeme schopni se dohodnout, ničeho nedosáhneme a budeme k sobě chovat nenávist

16.11.2017 12:15
Co vlastně chceme? Nesouhlasíme s dosavadní politikou a vůbec se nedivím. Vadí nám převažující nálady tohoto národa. Dlouhodobě si stěžujeme, že politika, ale i integrační činnost je o nás, ale bez nás. Nejsme spokojení, že romská menšina nemá zástupce v senátu, parlamentu, nebo ve vládě a také na úřadech, kde se jaksi tvoří vnitřní zákony, které mnohdy jsou specificky nastavené proti naší menšině.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo