romea - logo
19. ledna 2018 (pátek)
svátek má Doubravka
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Bezpečnost v problémové části Orlové zvýší policejní služebna

Ostrava, 12.2.2007 17:45, (ČTK)

 
Nová služebna strážníků by měla zvýšit bezpečnost v problémové části Orlové. Městskou částí Poruba v minulosti zmítaly rasové nepokoje a ultrapravicoví radikálové tam dokonce organizovali protiromskou domobranu. O vybudování nové služebny rozhodli minulý týden orlovští zastupitelé. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Nataša Cibulková.

Strážníci by měli být v nové služebně pracovat čtyřiadvacet hodin. "Jeden policista by byl nastálo k dispozici občanům k nahlášení událostí a další čtyři strážníci by v terénu dohlíželi na bezpečnost v dané lokalitě. Chceme se daleko více přiblížit občanům Poruby," uvedl pro ČTK starosta města Jiří Michalík.

Cibulková dodala, k tomuto kroku zastupitele vedla především kriminalita, která v oblasti výrazně vzrostla během posledních dvou let. Situace eskalovala v prosinci 2005. Tehdy členové hnutí Národní odpor Orlová začali organizovat domobranu. Tvrdili, že chtějí ochránit lidi z řad starousedlíků před zloději a násilníky.

Na první hlídky se dostavily asi tři desítky ultrapravicových radikálů. Tři z nich policie zadržela, protože se ozbrojili. Odvolání hlídek následovalo po slibu starosty Orlové, že s extremisty zasedne ke kulatému stolu.

"Dnes už je v Porubě situace daleko klidnější, nicméně obyvatelé ještě stále mají strach," řekla mluvčí. "Jsem přesvědčen o tom, že už jen stálá přítomnost městské policie v této části města zvýší pocit bezpečnosti obyvatel a naopak, zkomplikuje život pachatelům trestné činnosti," dodal starosta.

Nová služebna vznikne v nebytových prostorách města. Na její zřízení zastupitelé vyčlenili částku 250.000 korun. "V tuto chvíli je služebna v Porubě nutnou záležitostí. Když se situace v budoucnu vyřeší a situace uklidní, mohou prostory i opět sloužit k podnikatelským účelům," vysvětlil místostarosta Radislav Mojžíšek.

Rasové nepokoje se nevyhýbají ani dalším částem Orlové. Loni v září například v jiné části města násilnosti mezi Romy a příslušníky hnutí skinhead vyvrcholily několika vzájemnými potyčkami. Ke slovu přišly i sekery, baseballové pálky, řetězy a boxery. Policisté ve městě posílili hlídkovou službu.

Přečteno: 1010x

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo