romea - logo
11. prosince 2019 (středa)
svátek má Dana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Český západ zve již po sedmé na putování k živému Betlému

Karlovarský kraj / Toužim – Dobrá Voda , 14.12.2011 14:31, (ROMEA)

Ve středu 21. prosince v 17 hodin se již po sedmé sejdou nejen obyvatelé Dobré Vody u Toužimi, ale i další hosté a přátelé z blízkého a vzdálenějšího okolí, aby společně oslavovali předvánoční čas. Děti i dospělí se setkají před sídlem Českého západu v Dobré Vodě, aby se společně vydali do ztichlé krajiny po stopách vánočního příběhu Josefa a Marie. Zahrají malí muzikanti z Bečova, chybět nebudou ani koledy v podání Nežichovsko–Třebouňského Bandu NeTřeBa, voňavé vánoční cukroví či teplý čaj. Organizátorem akce je nezisková organizace Český západ, která působí v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku včetně té v Dobré Vodě.

 „Na putování každoročně zveme nejen obyvatele Dobré Vody, ale všechny naše přátele, příznivce a všechny lidi dobré vůle. Zúčastnit se může opravdu každý. Putování začíná před naším sídlem, kde si nejdříve společně sladíme hlasy pro zpívání koled a pak se vydáváme na krátké putování ztichlou zimní krajinou v okolí Dobré Vody. Letos nás budou hudebně doprovázet hudebníci z bandu NeTřeBa a malí muzikanti z Bečova,“ přibližuje průběh akce Eva Haunerová z Českého západu.

„Cestou k Betlému potkáme anděly a pastýře, kteří nám ukáží správnou cestu. U Betléma pak společně v kruhu kolem Marie s Josefa zazpíváme koledy na oslavu narození Ježíše. Před naším návratem se rozloučíme se svatou rodinou a zamíříme zpět k sídlu Českého západu, kde na děti čiká rozzářený vánoční stromek s nadílkou,“ doplňuje Eva Haunerová. Putování se každoročně účastní například bratři trapisté z nedalekého kláštera v Novém Dvoře, pan Milan Pospíšil, tajemník Rady vlády pro národnostní menšiny, a další milí hosté.

Český západ působí na Toužimsku a Tepelsku od roku 2002, kde v sociálně vyloučených lokalitách poskytuje sociální služby, nabízí vzdělávání, poradenství při zaměstnávání a právní poradenství, volnočasové programy a další. CílemČeského západu je vytvářet podmínky pro zkvalitnění života obyvatel Dobré Vody a dalších míst na Toužimsku a Tepelsku skrze zásadní změnu v nich samých, v komunitě jako celku a v pohledu majoritní společnosti.

Principem práce Českého západu je, že se snaží nedělat práci za druhé, ale podporuje lidi tak, aby postupně dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a uměli brát své životy do vlastních rukou. Práce Českého západu byla v roce 2009 oceněna cenou Gypsy Spirit v kategorii neziskové organizace. Bližší informace najdete na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz nebo v dobročinném obchodě BUŤI v Plzni (www.buti.cz).
fk
Přečteno: 586x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo