romea - logo
12. července 2020 (neděle)
svátek má Bořek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Český západ zve již po sedmé na putování k živému Betlému

Karlovarský kraj / Toužim – Dobrá Voda , 14.12.2011 14:31, (ROMEA)

Ve středu 21. prosince v 17 hodin se již po sedmé sejdou nejen obyvatelé Dobré Vody u Toužimi, ale i další hosté a přátelé z blízkého a vzdálenějšího okolí, aby společně oslavovali předvánoční čas. Děti i dospělí se setkají před sídlem Českého západu v Dobré Vodě, aby se společně vydali do ztichlé krajiny po stopách vánočního příběhu Josefa a Marie. Zahrají malí muzikanti z Bečova, chybět nebudou ani koledy v podání Nežichovsko–Třebouňského Bandu NeTřeBa, voňavé vánoční cukroví či teplý čaj. Organizátorem akce je nezisková organizace Český západ, která působí v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku včetně té v Dobré Vodě.

 „Na putování každoročně zveme nejen obyvatele Dobré Vody, ale všechny naše přátele, příznivce a všechny lidi dobré vůle. Zúčastnit se může opravdu každý. Putování začíná před naším sídlem, kde si nejdříve společně sladíme hlasy pro zpívání koled a pak se vydáváme na krátké putování ztichlou zimní krajinou v okolí Dobré Vody. Letos nás budou hudebně doprovázet hudebníci z bandu NeTřeBa a malí muzikanti z Bečova,“ přibližuje průběh akce Eva Haunerová z Českého západu.

„Cestou k Betlému potkáme anděly a pastýře, kteří nám ukáží správnou cestu. U Betléma pak společně v kruhu kolem Marie s Josefa zazpíváme koledy na oslavu narození Ježíše. Před naším návratem se rozloučíme se svatou rodinou a zamíříme zpět k sídlu Českého západu, kde na děti čiká rozzářený vánoční stromek s nadílkou,“ doplňuje Eva Haunerová. Putování se každoročně účastní například bratři trapisté z nedalekého kláštera v Novém Dvoře, pan Milan Pospíšil, tajemník Rady vlády pro národnostní menšiny, a další milí hosté.

Český západ působí na Toužimsku a Tepelsku od roku 2002, kde v sociálně vyloučených lokalitách poskytuje sociální služby, nabízí vzdělávání, poradenství při zaměstnávání a právní poradenství, volnočasové programy a další. CílemČeského západu je vytvářet podmínky pro zkvalitnění života obyvatel Dobré Vody a dalších míst na Toužimsku a Tepelsku skrze zásadní změnu v nich samých, v komunitě jako celku a v pohledu majoritní společnosti.

Principem práce Českého západu je, že se snaží nedělat práci za druhé, ale podporuje lidi tak, aby postupně dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a uměli brát své životy do vlastních rukou. Práce Českého západu byla v roce 2009 oceněna cenou Gypsy Spirit v kategorii neziskové organizace. Bližší informace najdete na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz nebo v dobročinném obchodě BUŤI v Plzni (www.buti.cz).
fk
Přečteno: 590x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo