romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Chce se Vandas na skinheadech při volbách jen obohatit?

Brno, 31.3.2009 23:56, (RH)

Neonacistická Dělnická strana (DS) zveřejnila na svém webu odkazy z mnoha médií, které informovaly o rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v Brně z 18. února a 4. března 2009 tuto ultrapravicovou skupinu nezakázat.

Odkaz na text, který k tomuto tématu vyšel v Romano hangos, na stránkách DS však chybí. V článku Nepřizpůsobivá menšina v RH 2/3–09 se totiž píše, že Tomáš Vandas, šéf DS, se do pozice vůdce dnešních mladých ultrapravičáků ustanovil jednoduše sám, bez jakéhokoliv výběru, bez voleb.

Uvádí se v něm také domněnka, že dnešní aktivity bývalého Sládkova spolupracovníka Vandase jsou možná jen předstírané a samozvaného vůdce DS zajímá hlavně finanční příspěvek, který by DS mohla za červnové volby do EP dostat, pokud překročí 1 % odevzdaných hlasů. Je zajímavé, že DS je tato informace natolik nepříjemná, že Romano hangos vyřadila ze svého monitoringu tisku. Tím ale domněnku o Vandasově snaze se na neonacistech hlavně obohatit jenom posiluje. Není tedy nakonec Tomáš Vandas rafinovaný antifašista, který chce svoje podřízené potichu finančně vysát?

Text vyšel v březnovém Romano hangos 4-2009 na www.srnm.cz

KAM DÁL?

Přečteno: 2392x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Neonacismus, Extremismus, DSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo