romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Co Romové umí?

Prosetice, 3.2.2007 16:45, (ROMEA/Jablonecký deník)

Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Proseticích ve spolupráci se sdružením Athinganoi a Muzeem romské kultury v Brně otevírá výstavu romské kultury na Zámeckém náměstí v Teplicích.

Výstava s názvem Všichni čumí, co Romové umí je zpřístupněna od 31. 1. 2007 a můžete si na ní prohlédnout tradiční předměty romské kultury, kde nechybí ani romské ošacení.

V druhé části výstavy, která je věnována romským osobnostem, se návštěvníci mohou seznámit například s Amálií Berkyovou, která byla zvolena do teplického zastupitelstva, nebo houslistou Severočeské filharmonie Teplice Robertem Galyášem. V centru pozornosti návštěvníků je i obří obraz Slavnost barev, rozměrů 11,5 x 4 metry, který spolu s dětmi namalovala brněnská výtvarnice Věra Kotlárová.

Výstava potrvá do 11.2.2007.

Přečteno: 805x
 

Kam dál:

Štítky:  

AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo