romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Co Romové umí?

Prosetice, 3.2.2007 16:45, (ROMEA/Jablonecký deník)

Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Proseticích ve spolupráci se sdružením Athinganoi a Muzeem romské kultury v Brně otevírá výstavu romské kultury na Zámeckém náměstí v Teplicích.

Výstava s názvem Všichni čumí, co Romové umí je zpřístupněna od 31. 1. 2007 a můžete si na ní prohlédnout tradiční předměty romské kultury, kde nechybí ani romské ošacení.

V druhé části výstavy, která je věnována romským osobnostem, se návštěvníci mohou seznámit například s Amálií Berkyovou, která byla zvolena do teplického zastupitelstva, nebo houslistou Severočeské filharmonie Teplice Robertem Galyášem. V centru pozornosti návštěvníků je i obří obraz Slavnost barev, rozměrů 11,5 x 4 metry, který spolu s dětmi namalovala brněnská výtvarnice Věra Kotlárová.

Výstava potrvá do 11.2.2007.

Přečteno: 815x
 

Kam dál:

Štítky:  

AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo