romea - logo
24. srpna 2019 (sobota)
svátek má Bartoloměj
Loading
rozšířené vyhledávaní

Čunek jako předseda KDU-ČSL skončil

Vsetín, 30.5.2009 17:38, (ROMEA)

Jiří Čunek známý svými protiromskými výroky a deportacemi Romů ze Vsetína skončil jako předseda KDU-ČSL. V čele lidovců vystřídal Jiřího Čunka exministr Cyril Svoboda. V druhém kole tajné volby předsedy KDU-ČSL dnes na sjezdu ve Vsetíně porazil europoslance Jana Březinu, oznámil předseda volební komise Jiří Hanuš. Svoboda se vedení strany ujme už podruhé. Získal 157 hlasů z odevzdaných 299 a platných 294. Březinu volilo 127 delegátů.

Svoboda poděkoval Čunkovi, řekl, že senátor a bývalý vsetínský starosta už nikdy nebude "řadovým členem". Poděkoval za korektně vedenou soutěž a naznačil, že je oba chce ve vedení strany. Šojdrová se chce ucházet o post první místopředsedkyně. Čunek řekl, že se nyní necítí na kandidaturu do vedení strany, doporučil Šojdrovou.

V prvním kole tajného hlasování sjezd KDU-ČSL ve Vsetíně nezvolil nového stranického šéfa. Do druhého kola postoupili europoslanec Jan Březina, který získal 112 hlasů z 300 odevzdaných, a exministr Cyril Svoboda se ziskem 91 hlasů. Dosavadní předseda Jiří Čunek skončil třetí, hlasovalo pro něj 61 účastníků vsetínského sjezdu. Michaela Šojdrová získala 33 hlasů, oznámil předseda volební komise Jiří Hanuš.

 

ČTK, ROMEA, , ČT,
Přečteno: 954x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Jiří Čunek, ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo