romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Čunek jako předseda KDU-ČSL skončil

Vsetín, 30.5.2009 17:38, (ROMEA)

Jiří Čunek známý svými protiromskými výroky a deportacemi Romů ze Vsetína skončil jako předseda KDU-ČSL. V čele lidovců vystřídal Jiřího Čunka exministr Cyril Svoboda. V druhém kole tajné volby předsedy KDU-ČSL dnes na sjezdu ve Vsetíně porazil europoslance Jana Březinu, oznámil předseda volební komise Jiří Hanuš. Svoboda se vedení strany ujme už podruhé. Získal 157 hlasů z odevzdaných 299 a platných 294. Březinu volilo 127 delegátů.

Svoboda poděkoval Čunkovi, řekl, že senátor a bývalý vsetínský starosta už nikdy nebude "řadovým členem". Poděkoval za korektně vedenou soutěž a naznačil, že je oba chce ve vedení strany. Šojdrová se chce ucházet o post první místopředsedkyně. Čunek řekl, že se nyní necítí na kandidaturu do vedení strany, doporučil Šojdrovou.

V prvním kole tajného hlasování sjezd KDU-ČSL ve Vsetíně nezvolil nového stranického šéfa. Do druhého kola postoupili europoslanec Jan Březina, který získal 112 hlasů z 300 odevzdaných, a exministr Cyril Svoboda se ziskem 91 hlasů. Dosavadní předseda Jiří Čunek skončil třetí, hlasovalo pro něj 61 účastníků vsetínského sjezdu. Michaela Šojdrová získala 33 hlasů, oznámil předseda volební komise Jiří Hanuš.

 

ČTK, ROMEA, , ČT,
Přečteno: 973x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Jiří Čunek, ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo