romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Čunek jako předseda KDU-ČSL skončil

Vsetín, 30.5.2009 17:38, (ROMEA)

Jiří Čunek známý svými protiromskými výroky a deportacemi Romů ze Vsetína skončil jako předseda KDU-ČSL. V čele lidovců vystřídal Jiřího Čunka exministr Cyril Svoboda. V druhém kole tajné volby předsedy KDU-ČSL dnes na sjezdu ve Vsetíně porazil europoslance Jana Březinu, oznámil předseda volební komise Jiří Hanuš. Svoboda se vedení strany ujme už podruhé. Získal 157 hlasů z odevzdaných 299 a platných 294. Březinu volilo 127 delegátů.

Svoboda poděkoval Čunkovi, řekl, že senátor a bývalý vsetínský starosta už nikdy nebude "řadovým členem". Poděkoval za korektně vedenou soutěž a naznačil, že je oba chce ve vedení strany. Šojdrová se chce ucházet o post první místopředsedkyně. Čunek řekl, že se nyní necítí na kandidaturu do vedení strany, doporučil Šojdrovou.

V prvním kole tajného hlasování sjezd KDU-ČSL ve Vsetíně nezvolil nového stranického šéfa. Do druhého kola postoupili europoslanec Jan Březina, který získal 112 hlasů z 300 odevzdaných, a exministr Cyril Svoboda se ziskem 91 hlasů. Dosavadní předseda Jiří Čunek skončil třetí, hlasovalo pro něj 61 účastníků vsetínského sjezdu. Michaela Šojdrová získala 33 hlasů, oznámil předseda volební komise Jiří Hanuš.

 

ČTK, ROMEA, , ČT,
Přečteno: 957x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Jiří Čunek, ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo