romea - logo
29. ledna 2020 (středa)
svátek má Zdislava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deníky komentují postoje politiků a lidí k výrokům Janáčkové

Praha, 18.7.2007 9:14, (ČTK)

Senátorka Liana Janáčková, která na sebe upozornila kontroverzními výroky na adresu Romů, říká podle komentáře dnešních Hospodářských novin to, co si myslí drtivá většina jejích ostravských voličů a jen o málo menší část celé společnosti. "Jak ale běží dny, stává se skoro vážnějším problémem opatrná shovívavost, kterou k jejím slovům o dynamitu na 'odstřel cikánů' projevují ostatní členové ctihodné horní komory," píše autor.

"'Případ Janáčková' se v jistém ohledu začíná podobat kauze vicepremiéra Jiřího Čunka. Tak dlouho tu budeme opakovat, že se 'něco má stát', že vicepremiér obviněný z korupce nesmí být členem vlády a že s rasistkou Janáčkovou se nemluví, až se z toho stane směšná a později únavná banalita: senátorce stačí vydržet. Přesto ještě jednou. Slova Janáčkové byla promyšlená a odporná. Na počátku 90. let ve federálním parlamentu opouštěli pravicoví delegáti sál vždy, když k mikrofonu přistoupil pozitivně lustrovaný poslanec. Senátoři by tenhle zvyk měli teď u Liany Janáčkové obnovit. Čunek může zůstat sedět," napsal autor komentáře.

Komentář Mladé fronty Dnes mimo jiné poznamenává: "Od všech politiků (nejen od paní Janáčkové a pana Čunka) však požadujeme u citlivých témat, jako jsou vztahy mezi etniky, jednoznačnou slušnost a věcnost. Když totéž chceme od školních dětí, snad by to mohli zvládnout i politici."

Přečteno: 874x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo