romea - logo
12. srpna 2020 (středa)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Divoké kočky a Dante opouštějí X factor

Praha, 7.4.2008 1:10, (ROMEA)

S televizní pěveckou soutěží X Factor se v neděli po třetím finálovém večeru rozloučili Divoké kočky s Dantem. Jejich vyřazení, o kterém nejprve nízkým počtem hlasů rozhodli diváci televize Nova, zpečetila porotkyně Gábina Osvaldová. Z deseti finalistů dostala od diváků nejméně hlasů také Anna Ungrová.

"Když se to lidem nelíbí, tak tu prostě nebudeme," reagoval na vyřazení ze soutěže rapper Dante. "Naprosto přibližný zpěv až naříkání," hodnotil jejich výkon porotce Ondřej Soukup. "Je to čím dál stejné," poznamenala Osvaldová.

ČTĚTE TAKÉ
X Factor: Ne vždy je potřeba „jít přes mrtvoly“

Dvojici zpěvaček dal s rapperem při konkurzu dohromady Petra Janda, frontman skupiny Olympic. Příští neděli čeká zbylou devítku finalistů "Karlova noc". Soutěžící zazpívají písně dvou největších Karlů v historii české pop music, skladatele Karla Svobody a zpěváka Karla Gotta.

Příští neděli se představí v kategorii sólistů od 15 do 24 let kromě Kamily Nývltové a Anny Ungrové také Pavlína Ďuriačová a David Gránský. V kategorii starších sólistů postoupila s Ondřejem Rumlem a Jiřím Zonygou také Martina Pártlová. V kategorii vokálních skupin zazpívají favorizovaná šestice brněnských herců All X a trio Za 5 dvanáct.

Přečteno: 1366x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, FactorHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo