romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

DOKUMENT: Projev Jana Horvátha na demonstraci proti rasistickým pogromům

Praha, 13.12.2008 20:38, (-)

Jsem otec pěti dětí, díky Bohu, který stvořil všechny lidi k obrazu svému jsou zdravé. Bůh nás obdařil také vnoučaty. Když se mě nedávno nejstarší Sára a Karolína ptali: "Dědo, proč nás někteří bílí nechtějí, křičí na nás a musíme se schovávat?" Měl jsem slzy v očích. V mých černých očích, které chtějí také žít a pracovat, vychovávat své děti a jejich děti bez strachu o život. Bez toho, abychom se báli chodit do práce, cestovat vlakem, autobusem. Za zábavou, za oddechem. Hrát si s mými vnoučaty a dětmi bez strachu o jejich nevinné životy.

Čím jsme vinni, vážená mlčící většino? Čím se provinili moje děti a všechny romské děti? Každý máme právo žít, jedině Stvořitel, který všem život dal, jedině On jej také všem může vzít. Nikoli nacisté ve smečce vlků páně Vandase, Edelmannové a jim podobní.

Probuďte se milí spoluobčané a uvidíte, že po nás přijdete na řadu VY, brejlatí, šikmoocí, tělesně a jinak postižení... Žlutí, černí, bílí - všichni jsme lidmi a také se podle toho chovejme a jednejme. Problémy je nutné řešit jednáním, slušností a ochotou k naslouchání.

Všichni společně - jekhetane, bez rozdílu.

KAM DÁL?
Nejméně 600 lidí protestovala v Praze proti neonacismu

Projev ke zveřejnění poskytl Markus Pape.

Jan Horváth
Přečteno: 2540x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dokumenty, Janov, Extremismus, Neonacismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo