romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Festival Habrovka letos plný lahůdek

Praha, 25.5.2008 11:20, (Romano vodi)

Po roce se do zahrady kostela sv. Františka z Assisi v Praze vrací hudební a divadelní festival HABROVKA, který šestým rokem pořádá Pražská společnost bloumající veřejnosti. Během 6. a 7. června se pod širým nebem vystřídá devítka zavedených kapel, šest divadel, sóloví muzikanti, naprostou novinkou letošní Habrovky pak bude soutěž začínajících kapel Osud piva 2008. Na stránkách festivalu www.habrovka.cz již teď mohou lidé vybírat, kterých pět kapel ze sta přihlášených má zahrát živě ve finále. Hned zkraje festivalu se návštěvníci mohou těšit na české rockové a folkové autority Neřež a Vladimír Mišík & Etc..., vzápětí je roztancuje francouzská balkánsko-klezmerová smršť Les Alcolytes a svým strhujícím mixem jazzu, funku a exotických vlivů i skupina výjimečného kytaristy a zpěváka Zdeňka Bíny -123 minut. Našláplou, místy až punkovou úpravu různých lidových písní předvede skupina Benedikta a napříč hudební Evropou se diváci vydají s jednou z nejproslulejších českých romských kapel – Kale.

Na druhé scéně festivalu vystoupí sóloví hudebníci. Charizmatický Jan Bičovský, frontman skupiny Taliesyn, zahraje své písně inspirované keltskou hudbou i americkými písničkáři. Originální písňové vystoupení předvede zpěvák a kytarista Johnny Feelings s kapelou Tower of Dudes. Syrové i vtipné texty tvoří základ vystoupení skupiny Nedělní lidé, která představuje novou vlnu českého undergroundu.

Z divadelních spolků opět zazáří Laurychovo divadlo. Premiéru své hry Guerilla a jiné opice uvede divadlo D. S. Monde. Soubor Krepsko zahraje krátké, ale uzemňující improvizační představení. S lehce komediální kritikou bulváru vystoupí ve hře Zlatý prsten Jana Třísky divadlo Skok v čele s Ondřejem Pavelkou. Sobotní dopoledne bude tradičně vyhrazeno dětem. Kromě kouzelníků, výtvarných dílen a dalších atrakcí je čeká také skvělé představení divadla Loutky bez hranic. Chybět nebude představení unikátních projektů neziskových organizací, výstavy, dobré jídlo a pití.

Vstupné činí 120 Kč na den, 160 Kč na oba dny.

Více informací naleznete na www.habrovka.cz.

Přečteno: 1064x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 05/2008, Kultura, DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo