romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Havel: Čunek by měl opustit kabinet, může poškodit stranu i vládu

Praha, 23.3.2007 14:03, (ČTK)

Ministr pro místní rozvoj a šéf lidovců Jiří Čunek, který čelí obvinění z korupce, by neměl podle exprezidenta Václava Havla působit ve vládě. Setrvá-li nyní na svém postu, může tím poškodit nejen koaliční kabinet, ale i KDU-ČSL, uvedl Havel na dotaz ČTK, co si o celé záležitosti myslí.

Předsedové tří koaličních stran by měli o obvinění Čunka mluvit nejpozději v úterý. Pokud tento týden nenastane nějaký zlom ze strany policie nebo Čunka, měla by se podle lídra zelených Martina Bursíka na společném řešení domluvit vládní koalice. Za korektní řešení považuje podobně jako Havel situaci, kdy by se Čunek dočasně stáhl z vládních funkcí a vrátil by se, až by vyvrátil podezření z přijetí půlmilionového úplatku. Širší vedení KDU-ČSL minulý týden svého předsedu podpořilo.

Podle obvinění v únoru 2002 dostal Čunek ještě jako vsetínský starosta zhruba půlmilionový úplatek od realitní společnosti H&B Real za prodej většinového podílu města ve společnosti Vsetínské byty. Čunek i firma obvinění odmítají. Čunek je prvním členem českých vlád, který byl obviněn během vykonávání funkce. Obvyklá taková situace není ani v zahraničí.

Přečteno: 926x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo