romea - logo
17. ledna 2022 (pondělí)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jom ha-šoa 2007, Den vzpomínání na oběti holocaustu

Praha, 10.4.2007 17:42, (ROMEA)

Česká unie židovské mládeže, Institut Terezínské iniciativy a Nadační fond obětem holocaustu pořádají v neděli 15. dubna na náměstí Míru od 13 do 16 hodin pietní akci Jom ha-šoa 2007, Den vzpomínání na oběti holocaustu.

Připomínání holocaustu se v českých zemích dosud většinou odehrávalo mimo oči veřejnosti. Pietní akce Jom ha-šoa 2007 se z toho důvodu letos již podruhé koná na Náměstí Míru, na veřejném místě, které není – kromě osudů zdejších židovských obyvatel – přímo spojeno s holocaustem. Není určena pouze pozůstalým obětí nebo členům židovských obcí, ale široké veřejnosti, která si zavražděné bude moci připomenout čtením jmen a promítáním fotografií, k dispozici budou i další informační materiály.

Den holocaustu a hrdinství, hebrejsky „Jom ha-šoa ve ha-gvura“ je dnem, kdy se prostřednictvím občanských a náboženských obřadů vzpomíná na památku šesti milionů zavražděných židovských obětí i na židovské hrdiny bojující proti nacistům. Tento vzpomínkový den připomíná zahájení povstání ve varšavském ghettu v roce 1943, podle pohyblivého židovského kalendáře 27. nisanu, který letos připadá na 15. dubna.

Přečteno: 1202x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo