romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kdo a proč ochraňuje nacisty?

Praha, 9.9.2008 9:25, (http://banga.blog.idnes.cz)

Začínám si poslední dobou myslet, že machři v kanadách, bomberu, hákovým křížem na rameni a zrovna náhodně ukazující rukou někam mezi dopředu a nahoru, jsou nedotknutelní zákony této republiky. Co jiného si taky mohu myslet, když se vyfotí u hailování nad hrobem a pro orgány činné v trestním řízení to není dost dobrý důvod, proč je stíhat? (více zde... Neonacisté v Jihlavě uctili německé vojáky, jihlavský primátor odmítl pochod rozpustit)

Dělá si tu někdo legraci? Policie identifikovala podezřelé, dokonce se podařilo prokázat, že byli v daný moment na místě činu a stejně se nic neděje? Kdy se tedy začne dít? Až v momentě, kdy hailující fašouni počkají na policii, aby bylo možné je usvědčit na místě? Nebo snad někdo čeká, že pachatel přijde k vyšetřovateli a řekne něco jako „ dobrý den, já jsem ten fašista na fotce, můžete mne prosím pěkně odsoudit?“, podle toho, jak to tu funguje, by ho snad začal vyšetřovatel přesvědčovat, že rasista není, že je vlastně oběť multi-kulti. Nejsou, neexistují páky na to, jak zatočit s fašisty?

Mám pocit, že se hledají důvody proč neoznačit konkrétní lidi a neříct, ano, toto je fašista a propagace fašismu je tady trestná. Neonacisti přijdou do asijského baru, rozbijí jej kameny a půllitry, majitelé/provozovatelé jsou strachy bez sebe, bojí se o život. Policejní hlídka pár minut po činu dopadne asi třicetičlennou skupinu lidí, u nichž najde plynové pistole, boxery a nože. Přesto se nejedná o rasismus ale o výtržnost (více zde... Největší rasistický útok posledních let zůstane bez trestu).

Kde je tedy hranice rasismu? Když bude někdo zavražděn?

Náckové si tu dělají co chtějí, policie potažmo ministerstvo vnitra nic nedělá a tím vlastně nacismus v této formě toleruje. Paradoxně se nehledají důvody, proč fašouny soudit, hledají se důvody, proč neprokázat, že motivem trestné činnosti byl rasizmus, i když je to v některých případech více než zjevné, jen to někdo nechce vidět. Dokážu si představit i to, že kontroly nacistů probíhají asi takhle: „nazdar Pepo, ty divochu, co jsi zase provedl? Nic vole, jenom jsem zmlátil nějakou žlutou hubu. Tak to je v pohodě vole, dej mi občanku, si udělám zápis a s***m na to“ .

Jsem přesvědčený, že PČR v těchto případech selhala, dala tím akorát vzor ostatním nacistům, kteří mají pocit, že si mohou dovolit vše, neb se neprokáže skutečný motiv, tedy rasismus. Jsem zvědavý co by dělal pan ministr Langer, kdyby jeho dítě na výletě s černošskými kamarády zmlátilo do krve pár fašounů.. taky by to byla jenom výtržnost? To asi záleží na tom, koho zmlátí že?

Přečteno: 1429x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Extremismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo