romea - logo
1. července 2022 (pátek)
svátek má Jaroslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Když nepůjdu volit, nemůžu si potom stěžovat

Praha, 19.5.2010 22:48, (ROMEA)

Těžko totiž nadávat že se mi nelíbí dům, když jsem si ho nevybral. Romale k volbám nechodí. Nepamatuji se, že by někdo z mého okolí volil. Nevím proč, možná proto, že dostali pocit, že stejně nic neovlivní. Ani já jsem u voleb nikdy nebyl. Možná proto, že jsem měl úplně stejný pocit. Vždycky jsem měl dojem, že je vlastně jedno, jestli budou kašlat na Romy modří, oranžoví, rudí nebo zelení (ti u posledních voleb). Roma na tom budou vždycky stejně…. špatně.

Doba ale postupuje… a názory nemění jen blbec. Nikdy totiž není pozdě se pokusit něco změnit. Nechci tady propagovat nějakou politickou stranu, ostatně to ani není tématem článku. Chci ale propagovat chuť ke změně. Jen voliči rozhodují o tom, kdo je bude ve vládě zastupovat. Je potřeba aby současná politická reprezentace pochopila, že oni pracují především pro nás, nikoliv pro sebe.

Představte si stát jako vlastní firmu. Také byste pravděpodobně chtěli, aby pro vás pracovali ti nejlepší lidé v oboru a aby vás v tom nejlepším případě neokrádali. Stejné je to s vládou. Politici jsou v podstatě vaši zaměstnanci a je jen a jen na vás, koho si do své „firmy“ vezmete. Když bude makat dobře, dáte mu slušný plat. Když makat nebude, vyrazíte s ním dveře. U nás to momentálně funguje jinak, politik nemusí dělat nic, přesto je štědře zaplacen. Z našeho…

Neumím posoudit, která vláda nasekala více dluhů a která více nakradla. Více mne zajímají fakta a ta říkají, že jsme zadluženi přesně tak, jak konstatoval Kalousek. Vtipné na tom je, že na výši dluhu ukazuje zrovna člověk, který se na jeho vytváření podílel. Chci tím vlastně říct, že je možná na čase měnit staré a zavedené věci. U vlády se v podstatě střídají dvě politické strany a vždy existuje vysoká pravděpodobnost, že jedna z nich se ujme kormidla. Proto vidím určitou cestu ve voličské podpoře malých politických stran. Podobných stran je hodně a každá má svoje specifika.

Já už o svém hlasu rozhodl. Více či méně proto, že mám chuť něco změnit a uvědomuji si, že je potřeba vyměnit nejen lidi, ale i staré a zavedené zvyky. Politika totiž není o dvou stranách, nebo o tom, kolik politici naslibují. Politika je o práci pro nás, pro voliče, my jsme zadavatelé zakázky.

Nebuďte lhostejní k tomu, co se v ČR bude dít. Nerozhodujete totiž jen o sobě ale i o generacích, které se ještě rozhodovat nemohou.

KAM DÁL?
Romové, pojďme k volbám!
Neplakejme po volbách nad rozlitým mlékem
Nejsme ovce - Romové pojďme volit
Proč jít k volbám? Musíme využít to, co nám demokracie nabízí
SPECIÁL: Volby

 

Přečteno: 1284x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo