romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kubera: Romskou otázku v Teplicích neřešíme, podle posledního sčítání lidu je tady sto šedesát pět Romů

Teplice, 21.11.2010 21:24, (ROMEA)

Teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera (63) by sice chtěl vypadat jako primátorka Chomutova Ivana Řápková, ale s jejími postupy především vůči Romům nesouhlasí. Jak uvedl v rozhovoru pro časopis Reflex je proti zneužívání situace lidí k politickým úspěchům.

"To přináší politické body, když pošlete vzkaz – tak teď s nima zatočíme! To my u nás neděláme," uvedl v rozhovoru Kubera a dodal, že v Teplicích neexistuje komunitní plán ani romský poradce. "Když někdo zaměstná romského poradce, tak ten, aby nepřišel o flek, vymýšlí problémy. Navíc, já bych tu musel mít kromě něj poradce židovského, arabského, ukrajinského, kazašského, vietnamského, maďarského, slovenského ... žije tu víc než pět tisíc cizinců. To bych tu měl přeporadcováno," řekl pro časopis Reflex teplický primátor.

V Teplicích podle Kubery neřeší žádnou tzv. romskou otázku. "Kdybych šel do jednoho z mnoha prádelních košů, co mám vzadu za kanceláří, jistě bych tam našel koncepci národního výboru, "jak řešit romskou otázku", z roku 1986 nebo 1985. Je úplně stejná jako ta Kocábova a neřeší nic, protože řešení není," uvedl Kubera, který vychází z toho, že rovnoprávnost znamená, že máme všichni stejná práva a stejné povinnosti.

"Jsme občané České republiky. Mimochodem, podle posledního sčítání lidu žije tady, v Teplicích, sto šedesát pět Romů. Ostatní uvedli, že jsou Češi. Tady je naprostá pohoda," řekl v rozhovoru pro časopis Reflex teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera.

ryz, Reflex
Přečteno: 2717x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo