romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

L'Oréal udělal z Beyoncé bělošku

New York, 10.8.2008 13:18, (ROMEA)

V některých amerických médiích a na diskuzních webech vyvolalo rozruch silné zesvětlení pleti černošské zpěvačky a herečky Beyoncé Knowlesové v reklamě na barvu na vlasy kosmetické firmy L'Oréal. Beyoncé na některých fotkách zveřejněných v minulých dnech v amerických časopisech vypadá prakticky k nepoznání, napsala agentura AP. Firma L'Oréal se ale hájí, že Beyoncé pleť na snímcích v žádném případě neupravovala. Mluvčí americké umělkyně to odmítl komentovat.

Na dvoustránkové reklamní fotografii má Beyoncé rozevláté světlé vlasy s nádechem do zrzava a zářivými odlesky. Na krabičce propagované barvy na vlasy, která je na reklamní dvoustránce také zobrazena, je však žena se stejnými vlasy, ale prakticky bílé pleti.

"To, že Beyoncé vypadá světlejší, může být pouze výsledkem kreativních retuší nebo osvětlení, které mělo doladit barvu vlasů," řekla Cynthia Parková z newyorské reklamní firmy K&L Advertising, v níž pracují lidé mnoha národností. Podle Parkové by si však firmy na podobné retuše měly dát pozor, protože to může vyvolávat nepříjemné otázky jako v tomto případě.

V roce 1994 vyvolalo skandál naopak počítačové ztmavení pleti bývalé hvězdy amerického fotbalu a filmového herce O.J. Simpsona časopisem Time Magazine. O.J. Simpson byl tehdy podezřelý z dvojnásobné vraždy.

Na internetové stránce listu The New York Post, kde byl uveřejněn článek s názvem Bledá Beyoncé, je možné porovnat běžnou fotografii Beyoncé s kritizovaným propagačním snímkem.

Šestadvacetiletá Beyoncé na hudební scénu úspěšně vstoupila jako velmi mladá se skupinou Destiny's Child. Od roku 2003 slaví úspěch i jako sólová zpěvačka díky své první desce Dangerously in Love. Její druhé album B'day vyšlo v září 2006.

Známá je i jako herečka - mihla se v nové verzi Růžového pantera a hrála ve filmu Dreamgirls, který byl inspirován životním příběhem Diany Rossové. V dubnu letošního roku se provdala za slavného amerického rapera Shawna Cartera, který vystupuje pod jménem Jay-Z.

Přečteno: 1412x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rasismus, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo