romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

L'Oréal udělal z Beyoncé bělošku

New York, 10.8.2008 13:18, (ROMEA)

V některých amerických médiích a na diskuzních webech vyvolalo rozruch silné zesvětlení pleti černošské zpěvačky a herečky Beyoncé Knowlesové v reklamě na barvu na vlasy kosmetické firmy L'Oréal. Beyoncé na některých fotkách zveřejněných v minulých dnech v amerických časopisech vypadá prakticky k nepoznání, napsala agentura AP. Firma L'Oréal se ale hájí, že Beyoncé pleť na snímcích v žádném případě neupravovala. Mluvčí americké umělkyně to odmítl komentovat.

Na dvoustránkové reklamní fotografii má Beyoncé rozevláté světlé vlasy s nádechem do zrzava a zářivými odlesky. Na krabičce propagované barvy na vlasy, která je na reklamní dvoustránce také zobrazena, je však žena se stejnými vlasy, ale prakticky bílé pleti.

"To, že Beyoncé vypadá světlejší, může být pouze výsledkem kreativních retuší nebo osvětlení, které mělo doladit barvu vlasů," řekla Cynthia Parková z newyorské reklamní firmy K&L Advertising, v níž pracují lidé mnoha národností. Podle Parkové by si však firmy na podobné retuše měly dát pozor, protože to může vyvolávat nepříjemné otázky jako v tomto případě.

V roce 1994 vyvolalo skandál naopak počítačové ztmavení pleti bývalé hvězdy amerického fotbalu a filmového herce O.J. Simpsona časopisem Time Magazine. O.J. Simpson byl tehdy podezřelý z dvojnásobné vraždy.

Na internetové stránce listu The New York Post, kde byl uveřejněn článek s názvem Bledá Beyoncé, je možné porovnat běžnou fotografii Beyoncé s kritizovaným propagačním snímkem.

Šestadvacetiletá Beyoncé na hudební scénu úspěšně vstoupila jako velmi mladá se skupinou Destiny's Child. Od roku 2003 slaví úspěch i jako sólová zpěvačka díky své první desce Dangerously in Love. Její druhé album B'day vyšlo v září 2006.

Známá je i jako herečka - mihla se v nové verzi Růžového pantera a hrála ve filmu Dreamgirls, který byl inspirován životním příběhem Diany Rossové. V dubnu letošního roku se provdala za slavného amerického rapera Shawna Cartera, který vystupuje pod jménem Jay-Z.

Přečteno: 1406x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rasismus, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo